رویترز: توافق گام‌های عادی‌سازی روابط میان سودان و اسرائیل امروز اعلام می‌شود

  • 02 آبان 1399 - 18:48


یک مقام ارشد آمریکایی به یک خبرگزاری انگلیسی خبر داد که توافق گام‌های عادی‌سازی روابط میان سودان و رژیم صهیونیستی امروز اعلام خواهد شد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی ارشد خبر داد که امروز توافق میان سودان و رژیم صهیونیستی درباره گام‌های عادی سازی روابط اعلام خواهد شد.

از سوی دیگر، مقامات آمریکایی گفته‌اند که انتظار می‌رود امروز تماس تلفنی میان رؤسای کابینه سودان و رژیم صهیونیستی درباره عادی سازی روابط انجام پذیرد.

امروز نیز شورای حاکمیتی انتقالی سودان در پیامی در توئیتر اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به طور رسمی حذف نام سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم را امضا کرده است.

پیشتر یک مقام بلندپایه سودانی خبر داد که روز چهارشنبه، «هیأتی آمریکایی-اسرائیلی» متشکل از اعضای بلندپایه دو طرف، با مقامات سودانی در خارطوم جلسه داشتند که در نتیجه، دو طرف به توافق اولیه عادی‌سازی روابط  و توافق کامل بر سر متوقف کردن اقدامات خصمانه علیه یکدیگر دست پیدا کرده‌اند.

این تحولات پس از آن صورت می‌گیرد که رئیس جمهور آمریکا، شامگاه روز دوشنبه در توئیتی اعلام کرد: «یک خبر فوق‌العاده! دولت جدید سودان که در حال حرکت در مسیر پیشرفت‌های بزرگ است با پرداخت ۳۳۵ میلیون دلار به قربانیان و خانواده‌های تروریسم موافقت کرد».

با آنکه منابع خبری پیشتر گزارش داده بودند که یکی از شروط سودان برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی حذف نام این کشور از فهرست تروریستی آمریکاست؛ اما مقامات سودانی تأکید کرده‌اند که حذف نام سودان ارتباطی با عادی‌سازی روابط با تل‌آویو ندارد.

انتهای پیام/.


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0