تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

رویکرد اصلی پدافند غیرعامل دستیابی به امنیت پایدار است

  • 05 آبان 1399 - 17:34

سمنان- استاندار سمنان در پیامی ضمن گرامی‌داشت هفته پدافند غیرعامل به مقوله امنیت به مثابه یک اصل حیاتی اشاره و رویکرد اصلی پدافند غیرعامل را دستیابی به امنیت پایدار توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری سمنان، علیرضا آشناگر در پیامی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل نوشت: پدافند غیرعامل در دنیای امروز یک نگاه جدید به تهدیدات حیات بشری و روشی به تناسب صلح‌آمیز، اثربخش‌، پایدار و کم‌هزینه برای مقابله یا پیشگیری در برابر انواع تهدیدات تلقی می‌شود. پدافند غیرعامل بستری مهم و پراهمیت در حفاظت از زیرساخت‌ها، دارایی‌ها، اماکن و مراکز حیاتی، حساس و مهم برای دستیابی به امنیت، اقتدار و پایداری ملی و زمینه‌ساز توسعه همه‌جانبه جامعه اسلامی محسوب می‌شود.

در این پیام آمده است: پدافند غیرعامل می‌تواند به عنوان یک نیاز ضروری و یک مقوله مستمر و دائمی و بنا بر تأکیدات فراوان مقام معظم رهبری و سیاست‌ها و برنامه‌های رئیس جمهوری و دولت تدبیر و امید موجب افزایش پایداری، کاهش آسیب پذیری، استمرار خدمت رسانی و ایجاد بازدارندگی، ارتقای ملی و تسهیل کننده مدیریت بحران در بخش‌های مختلف عمومی و اجرایی شود.

در ادامه این پیام می‌خوانیم: هفته پدافند غیرعامل از ۵ تا ۱۲ آبان ۹۹ با شعار پدافند غیرعامل؛ مقاومت فعال، تاب‌آوری حیرت‌انگیز، ایران قوی فرصت مغتنمی است تا با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در شرایط کرونایی جهت فرهنگ سازی و ترویج گفتمان این رویکرد برای اقشار مختلف مردم، مسئولان و کارکنان تلاش شود.

آشناگر ادامه می‌دهد: برگزاری دوره‌های آموزشی، ایجاد آمادگی‌های بهتر با اجرای رزمایش‌های تخصصی، اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و رعایت الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل در تمام طرح‌ها، پروژه‌ها، زیرساخت‌ها، توسعه شهری و روستایی و مراکز ثقل و سامانه‌های مهم اقتصادی استان سمنان می‌تواند گام‌های اساسی برای تحقق پدافند غیرعامل باشد.

استاندار سمنان در خاتمه یادآور شد: ضمن گرامیداشت این هفته، انتظار می‌رود با مساعدت و همکاری شایسته مدیران، فرمانداران و شهرداران، این امر مهم بیش از گذشته در راستای حفظ و حراست و مصون‌سازی و کاهش آسیب پذیری جامعه، گسترش، اجرایی و عملیاتی شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها