تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021

رویکرد وحشیانه اسراییل نسبت به ملت فلسطین محکوم است

  • 26 اردیبهشت 1400 - 18:56

سازمان همکاری اسلامی در بیانیه خود به شدت رویکرد وحشیانه اسراییل نسبت به ملت فلسطین را محکوم کرده و هر گونه اقدامی در جهت خدشه دار کردن مسجد الاقصی و بیت المقدس را باطل دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در پایان نشست فوق العاده خود به ریاست عربستان سعودی با صدور بیانیه ای خواستار توقف کامل و فوری تمامی اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان و دارایی های شان شدند.

در این بیانیه آمده است: ما خواستار عدم هتک حرمت مسجد الاقصی از سوی اسراییل هستیم.

بیانیه مزبور نسبت به ادامه یافتن اقدامات یاد شده و اظهارات تحریک آمیز جهت ادامه یافتن حملات هشدار داده و تاکید کرد: ادامه یافتن حملات جان غیرنظامیان بیگناه را در معرض تهدید قرار می دهد و به آنها آسیب می رساند.

سازمان همکاری اسلامی در بیانیه خود به شدت رویکرد وحشیانه رژیم صهیونیستی نسبت به ملت فلسطین را محکوم کرده و تاکید نمود: هر گونه اقدامی در جهت خدشه دار کردن چهره مسجد الاقصی و بیت المقدس باطل است.

وزیران خارجه این سازمان بار دیگر روند شهرک سازی رژیم صهیونیستی و ادامه آن را مردود و محکوم دانستند و بر اهمیت قیمومیت خاندان هاشمی اردن بر اماکن مقدس اسلامی و مسیحی در بیت المقدس تاکید کردند.

این بیانیه در پایان مسئولیت وخامت اوضاع را متوجه رژیم صهیونیستی دانسته و آن را یک نیروی اشغالگر دانسته که هیچ گونه حقوق مشروعی در سرزمین های فلسطینی ندارد.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها