رژیم صهیونیستی اردوغان را به باد انتقاد گرفت

  • 09 آبان 1399 - 10:09

تل آویو موضع رئیس جمهور ترکیه در خصوص یکسان دانستن «اسلام‌هراسی» کنونی در اروپا با آزار و قتل عام یهودیان در جنگ جهانی دوم را «تهوع‌آور» نامید و از رئیس جمهوری ترکیه به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالیم پست، «لی‌اور هایات» سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل، با انتقاد شدید از «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه، گفت: هر نوع قیاس از نوع سخنانی که رجب طیب اردوغان بیان کرده، حاکی از عمق ناآگاهی از حقایق تاریخی است و می‌تواند نشانی از انگیزه‌های یهودستیزی گوینده آن باشد.

این سخنگوی اسرائیلی افزود که کابینه رژیم صهیونیستی از «حق آزادی بیان» در فرانسه حمایت می‌کند و قاطعانه در کنار فرانسه و رئیس جمهوری آن می‌ایستد.

رجب طیب اردوغان که در روزهای اخیر با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، بر سر ماجرای کاریکاتورهای پیامبر اسلام در مجله فرانسوی شارلی ابدو سخت درگیر شده، گفته است که مسلمانان در دوره کنونی در اروپا از اسلام‌هراسی رنج می‌برند، اما اروپاییان سابقه آزار مردم را به خاطر دین دارند.

اردوغان از جمله روز دوشنبه این هفته در سخنرانی در میان اعضای حزب خود، عدالت و توسعه، گفته بود فرانسه و اروپا که اکنون در حق مسلمانان جنایت می‌کنند، با این نوع هراس‌افکنی‌ها «بیگانه نیستند؛ آنها ۸۰ سال پیش علیه یهودیان مرتکب جرم شده و صرب‌ها ۲۵ سال پیش همین کار را در حق برادران مسلمان ما در بوسنی کردند».

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0