رژیم صهیونیستی قادر به حل بحرانهای بزرگ نیست

  • 10 آبان 1399 - 9:06

سخنگوی جنبش حماس با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از ضعف گسترده و شکنندگی عمیقی در تعامل با بحران های متعدد داخلی و خارجی رنج می برد، اعلام کرد که عادی سازی روابط با تل آویو حماقت است.

خبرگزاری مهر، سرویس بین الملل- فاطمه صالحی: اوضاع داخلی در اراضی اشغالی به هیچ عنوان به نفع بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیست. ناکارآمدی کابینه این رژیم در مهار گسترش ویروس کرونا، بحران اقتصادی گسترده، کاهش محبوبیت مردمی نتانیاهو در سایه پرونده های فساد وی همه و همه باعث شده تا اراضی اشغالی طی هفته های گذشته، شاهد برگزاری تظاهرات گسترده به ویژه در مقابل منزل نتانیاهو علیه اوضاع کنونی باشد.

بسیاری از تحلیلگران و نویسندگان صهیونیست با انتشار مقاله هایی اذعان کرده اند که خطری که رژیم صهیونیستی را تهدید می کند اوضاع داخلی آشفته آن و نه خطرات خارجی است.

«حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص ضعف کابینه رژیم صهیونیستی در برخورد با بحران های کنونی در این رژیم گفت: رژیم صهیونیستی در حال حاضر با بحران های گسترده داخلی و همچنین بحران های خارجی دست و پنجه نرم می کند. مهم ترین بحران خارجی این رژیم، افزایش مقاومت ها (محور مقاومت) در محیط پیرامونی آن است. بحران های داخلی نیز ناتوانی تل آویو در تعامل با مسأله کرونا را آشکار کرده است. این در حالی است که رژیم صهیونیستی همواره مدعی است که یک رژیم پیشرفته قدرتمند است که می تواند با تمام بحران ها مقابله کند.

وی در ادامه افزود: اما بحران کرونا نشان داد که رژیم صهیونیستی چقدر شکننده است و ما در مقاومت فلسطین کاملاً از ضعف و شکنندگی این رژیم در جریان نبردهای خود و درگیری های رخ داده آگاه هستیم. این رژیم، یک رژیم ضعیف است و ما به عنوان مقاومت فلسطین، می توانیم این رژیم را شکست داده و آن را از صفحه فلسطین پاک کنیم. این بحران های پی در پی بیانگر ضعف زیر ساختها و توانمندی های مادی اسرائیل است. نهادهای این رژیم نمی توانند با بحران های بزرگ دست و پنجه نرم کند. این مسأله باعث می شود که ما بیش از پیش به قدرت خود در پایان دادن به عمر این رژیم پی ببریم.

سخنگوی جنبش حماس در خصوص برگزاری تظاهرات گسترده علیه نتانیاهو و پرونده های فساد وی در اراضی اشغالی بیان کرد: بله در اراضی اشغالی، تظاهرات گسترده علیه فساد نتانیاهو برگزار می شود و قبل از وی نیز دیگر نخست وزیران از جمله اولمرت به دلیل پرونده های فساد محاکمه و زندانی شدند. ما شاهد حضور تعداد زیادی از نخست وزیران فساد در رژیم صهیونیستی هستیم که برخی از آنها مجبور به استعفا شدند. این مقامات صهیونیست در واقع مقامات فاسد هستند چرا که پایه و اساس رژیم صهیونیستی نیز بر سرقت و فساد نهاده شده است. صهیونیستها اقدام به سرقت اراضی فلسطینی ها کرده اند و شهرک نشینان صهیونیست را از مناطق مختلف جهان به اراضی اشغالی آورده اند.

نتانیاهو عملاً در یک بحران فساد واقعی غرق شده است و منابع آگاه از احتمال بازداشت و حبس وی سخن گفته اند. ما در جامعه صهیونیستها، شاهد وجود شکاف های گسترده اجتماعی هستیم وی همچنین اضافه کرد: آنها همچنین دست به اقدامات تروریستی و به شهادت رساندن فلسطینی ها زده و باقی اراضی آنها را نیز به سرقت بردند. صهیونیستها منابع آبی و ذخایر طبیعی فلسطینی ها حتی میراث فرهنگی و هویت آنها را دزدیدند؛ بنابراین این رژیم اساساً بر روی تفکر دزدی و غارت و فساد بنا نهاده شده است پس طبیعی است اگر می بینیم که مقامات آن فاسد هستند.

حازم قاسم ادامه داد: نتانیاهو عملاً در یک بحران فساد واقعی غرق شده است و منابع آگاه از احتمال بازداشت و حبس وی سخن گفته اند. ما همچنین در جامعه صهیونیستها، شاهد وجود شکاف های گسترده اجتماعی هستیم. حتی میان گروه های چپ گرا و راست گرا در اسرائیل اختلاف و شکاف وجود دارد. بررسی تمام این مسائل نشان می دهد که ما در برابر رژیمی قرار داریم که به زور اجزای آن از سراسر جهان جمع آوری شده است. تنها چیزی که آنها را کنار هم گرد آورده، سرقت اراضی فلسطینی ها به شمار می رود. منافع آنها، باعث شده از سراسر جهان گرد هم جمع شوند.

سخنگوی جنبش حماس در پایان یادآور شد: ما در برابر رژیمی قرار داریم که باید از طریق گزینه مقاومت و نبردهای پی در پی مقاومت، از بین برود. ما از این رژیم ترسی نداریم. کسانی که دست به عادی سازی روابط با این رژیم زده اند حماقت کرده اند. اگر این کشورها فکر می کنند که رژیم صهیونیستی عمر طولانی خواهد داشت در توهم به سر می برند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0