شهرستان ها

رکورد ابتلای روزانه به کرونا در خراسان جنوبی شکسته شد

بیرجند- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه رکوردی جدید از ابتلای روزانه به کرونا در استان ثبت شده است، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۰ مورد ابتلا در استان شناسایی شده است.

محمد دهقانی در گفتگو با مهردر خصوص آخرین وضعیت آماری کرونا در استان اظهارکرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۵ مورد آزمایش کرونا انجام شده است.

وی با بیان اینکه پاسخ ۲۲۰ آزمایش کرونا مثبت اعلام شده است، عنوان کرد: ۶۲ آزمایش بیماران بستری در بیمارستان و ۱۵۸ مورد نمونه گیری سرپایی مثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه ۸۱ نفر از مبتلایان جدید شناسایی شده مربوط به شهرستان بیرجند هستند، تصریح کرد: ۱۰ نفر فردوس، ۳۳ نفر قاین، ۲۱ بیمار مربوط به طبس، ۴ نفر نهبندان، ۷ بیمارمربوط به درمیان، سه نفر سربیشه، ۱۶ نفر سرایان، ۳۴ نفر بشرویه، ۵ نفر زیرکوه و ۶ نفر مربوط به شهرستان خوسف تست کرونای آنها مثبت بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه ۳۰۴ بیماری حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی بستری هستند، عنوان کرد: از این تعداد ۱۸۳ نفر مبتلای قطعی به کرونا هستند که ۲۹ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بستری شده اند.

دهقانی با بیان اینکه حال پنج نفر از بیماران وخیم گزارش شده است، بیان داشت: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته هفت نفر فوتی جدید در استان داشته ایم و شمار فوتی‌ها به ۲۴۰ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند عنوان کرد: خراسان جنوبی جزو استان‌های در وضعیت قرمز کرونا است و روند ابتلاء در این استان بالاتر از میانگین کشوری است.

دهقانی خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک توسط مردم استان شد و بیان داشت: از مردم تقاضا داریم دورهمی های خانوادگی و رفتن به سفر پرهیز کنند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا