تاریخ : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ 10 ذو القعدة 1442 Saturday, 19 June , 2021

رکورد قربانیان کرونا در انگلیس؛ هجوم شهروندان به خیابان‌ها در آستانه محدودیت‌ها

  • 15 آبان 1399 - 14:46


با وجود شمار قربانیان ویروس کرونا در انگلیس، یک شب پیش از اجرای قوانین جدید قرنطینه مردم در شهرهای مختلف به بارها و رستوران‌ها هجوم بردند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شمار قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا به ۴۹۲ نفر ظرف ۲۴ ساعت گذشته رسید. با این حال شهروندان در آستانه اعمال محدودیت‌های کرونایی به بارها و رستوران‌ها هجوم بردند.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، طبق آمار جدید دولت بریتانیا، با مرگ این تعداد از شهروندان ظرف یک روز گذشته، شمار کلی قربانیان این بیماری از مرز شصت هزار نفر گذشت.

به گفته خدمات ملی سلامت بریتانیا، از این میان، ۳۰۲ مورد مرگ بر اثر ویروس کرونا ظرف ۲۴ ساعت گذشته در انگلیس گزارش شده است.

با این حال چهارشنبه شب، شهروندان انگلیسی قبل از اعمال قوانین محدودکننده و قرنطینه عمومی، فرصت را غنیمت شمرده و به بارها و رستوران‌ها هجوم بردند.

با فرا رسیدن ساعت ده شب و موعد اعمال محدویت‌های شبانه، نیروهای پلیس به خیابان‌ها آمده و از مردم خواستند به خانه‌هایشان برگردند. در این میان درگیری‌هایی میان شهروندان و پلیس درگرفت و عده‌ای بازداشت شدند.

نمایندگان مجلس عوام بریتانیا روز گذشته با ۵۱۶ رأی موافق در برابر ۳۸ رأی مخالف، به اعمال این محدودیت‌های جدید رأی دادند.

بر این اساس، تمامی فروشگاه‌های ارائه کننده اقلام غیرضروری، مسافرخانه‌ها، رستوران‌ها و مراکز تفریحی تا دوم دسامبر (۱۲ آذر) تعطیل خواهند بود.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها