شهرستان ها

رکورد ۳۸ ساله‌ بیشینه سرعت وزش باد در زابل شکسته شد

زاهدان- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در زابل به ۱۲۶ کیلومتر بر ساعت رسیدو گردوغبار حاصل از آن شعاع دید افقی در این شهر را به ۲۰۰ متر کاهش داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری با اشاره به میزان بیشینه سرعت باد در زابل در سال‌های اخیر اظهار داشت: درتیرماه سال ۵۸ بیشینه سرعتی معادل ۱۴۸ کیلومتر بر ساعت به وقوع پیوسته بود و بعد از آن نیز این عدد به ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت در خرداد ۶۳ ثبت شده است.

وی افزود: بعد از گذشت ۳۸ سال، شامگاه شنبه در ایستگاه فرودگاهی زابل بیشینه سرعت باد به ۱۲۶ کیلومتر بر ساعت هم رسید که در ۳۸ سال گذشته بی سابقه بوده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان همچنین با اشاره به هشدار سطح نارنجی صادر شده در روز پنجشنبه توسط این اداره کل، ادامه داد: براساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی وزش بادهای بسیار شدید به همراه توفان گرد و خاک تا فردا صبح در شمال استان ادامه دارد.

وی بیان کرد: روز یکشنبه اول خردادماه کاهش ۶ تا هفت درجه‌ای دما در نواحی شمالی و مرکزی را شاهد خواهیم بود اما از فردا روند افزایشی دما در این مناطق دور از انتظار نیست.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا