بین الملل

زلنسکی، رئیس سرویس امنیتی اوکراین را برکنار می‌کند

نشریه “پولیتیکو” به نقل از منابع آگاه از تصمیم رئیس جمهور اوکراین برای برکناری رئیس سرویس امنیتی این کشور به دلیل عملیات‌های ناموفق و تلفات به‌ویژه در منطقه خرسون خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، نشریه “پولیتیکو” به نقل از منابع رسمی گزارش داد که “ولادیمیر زلنسکی”، رئیس جمهور اوکراین قصد دارد “ایوان باکانوف”، رئیس سرویس امنیتی اوکراین (SBU) را به دلیل یک سری عملیات ناموفق و تلفات در خرسون از این سمت برکنار کند.

این نشریه با استناد به گفته های چهار مقام نزدیک به زلنسکی و یک دیپلمات غربی که به کی یف در مورد اصلاحات مشاوره داده است نوشت که رئیس جمهور اوکراین می خواهد باکانوف را با فرد مناسب تری جایگزین کند چرا که رئیس SBU قادر به مقابله با چالش های جدید نبود.

به گفته منبع این خبر، فعالیت های روزانه سرویس امنیتی اوکراین در حال حاضر از دفتر زلنسکی مدیریت می شود.

یک مقام ارشد دولت محلی در استان خرسون در جنوب اوکراین اخیرا گفت: انتظار می‌رود تا پایان سال جاری، این منطقه بعد از برگزاری همه‌پرسی عمومی به عضویت فدراسیون روسیه درآید.

کریل استرموسوف، معاون حکومت نظامی-مدنی استان خرسون در گفت‌وگو با خبرگزاری روسی تاس گفت: مقامات محلی در حال آماده‌کردن شرایط برای برگزاری یک همه‌پرسی در پاییز امسال هستند و بعد از آن، از مسکو خواهیم خواست تا عضویت ما در فدراسیون روسیه را بپذیرد.

بخش زیادی از جمعیت خرسون روس‌تبار هستند و این منطقه در اواسط ماه مارس به کنترل نیروهای روسیه درآمد.

انتهای پیام/

 

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا