تاریخ : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021

زمانی برای تعطیلی مسابقات والیبال نداریم/ اولویت با تیم ملی است

  • 05 آبان 1399 - 14:38

رئیس فدراسیون والیبال گفت: زمانی برای تعطیلی مسابقات نداریم چرا که تیم ملی در اولویت قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست هم‌اندیشی نحوه ادامه مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، از ساعت ۱۴ امروز (دوشنبه) با حضور نمایندگان باشگاه‌ها و محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون و میلاد تقوی، دبیر کل فدراسیون و شهرام عظیمی، سرپرست کمیته رویدادها و مسابقات در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

داورزنی در ابتدای جلسه گفت: با توجه به شرایط موجود دولت‌ها و کشورها تصمیمات مختلفی برای کنترل ویروس انجام می‌دهند. با توجه به در پیش بودن بازی‌های المپیک، زمانی برای تعطیلی مسابقات والیبال نداریم. از دست دادن فرصت‌ها و شرایط مسابقات و حفظ آمادگی بازیکنان اولویت فدراسیون است. البته این بدین معنی نیست سلامت بازیکنان را در نظر نگیریم. به دنبال بهترین مدل برای برگزاری مسابقات هستیم. برخی بازیکنان آماده نیستند و حتی شرایط حضور در لیگ ملت‌ها را ندارند چه برسد به المپیک.

وی ادامه داد: این در تمام کشورها وجود دارد. با وجود محدودیت‌ها و ویروس کرونا آنها به دنبال برگزاری مسابقات و آماده سازی بازیکنانشان هستند و مسابقات را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌دهند. برخی از بازیکنان سایر رشته‌ها در سراسر دنیا به این ویروس مبتلا شدند و بهبود یافتند.

داورزنی ادامه داد: تا لیگ مانند سال گذشته تعطیل نشود. تعطیلی لیگ تبعات زیادی به ویژه برای تیم ملی خواهد داشت. حدود ۱۸ هفته زمان است تا لیگ را به پایان برسانیم. نبود تماشاگران جذابیت را کاهش داده اما دغدغه شرایط میزبانی را کاهش داده است چون تماشاگران حق حضور در سالن را ندارند و همین دست باشگاه‌ها برای تصمیم گیری را باز خواهد کرد. اگر مسابقات متمرکز و در استان ثالث برگزار شود دست باشگاه‌ها باز خواهد شد.

رئیس فدراسیون تاکید کرد: شاید مشکلات دیگری وجود داشته باشد اما امروز زمانی برای موضوعات دیگر نداریم پس انتظار دارم چون نشست درباره نحوه برگزاری مسابقات در ادامه است در این زمینه صحبت کنیم تا تصمیم گیری مناسبی بگیریم.

شهرام عظیمی هم در این مورد گفت: همانطور که ویروس کرونا هر روز خود را آپدیت می‌کند ما نیز باید خود را آپدیت کنیم. گاهی مسائلی مطرح می‌شود که چرا باید شیوه مسابقات را تغییر دهند ویروس که از ۸ ماه پیش بوده است. درست است ویروس بوده اما شرایط تغییر کرده است. تعطیلی لیگ به نفع تیم ملی نیست. المپیک را در پیش داریم و بازیکنان باید از نظر فنی آماده باشند. لیگ را باید طوری ادامه دهیم که تیم ملی شرایطی را کسب کند تا چشم انداز فدراسیون برای کسب سکو را فراهم کنیم. همت کشوری می‌خواهد و گاهی باید منافع فردی را در نظر نگیریم تا به سکوی المپیک برسیم.

سرپرست کمیته رویدادها تاکید کرد: سه روش را ارسال کردیم برای باشگاه‌ها و اکثراً با روش سوم یعنی برگزاری مسابقات به صورت متمرکز موافقت کردند. برخی از باشگاه‌ها نیز با هیچیک از سه روش موافقت نکردند. با توجه به نگاه فدراسیون برای استفاده خرد جمعی این نشست برگزار شد تا پنج باشگاهی که با هر سه روش مخالف کردند یک روش جدید را ارائه دهیم تا به جمع بندی نهایی دست یابیم. تا مدل جدیدی برای ادامه برگزاری مسابقات ارائه دهیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها