تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

زمین های پتروشیمی زنجان تعیین تکلیف شود

  • 22 اردیبهشت 1400 - 20:01

زنجان-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: زمین های شرکت پتروشیمی زنجان تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهرداد سلطانی روز چهارشنبه در کارگروه امور زیربنایی استان زنجان با بیان اینکه در شهرستان ایجرود سازمان صمت استان و شرکت شهرک‌های صنعتی پیگیری عملکرد مجموعه پتروشیمی را داشته باشد و نتیجه تعیین‌تکلیف زمین‌ها را پس از یک ماه به این کارگروه برای تصمیم‌گیری اعلام کند، گفت: در صورت قانع‌کننده نبودن پاسخ، تصمیم مقتضی برای زمین‌های بلااستفاده این مجموعه گرفته می‌شود.

وی افزود: باید آزاد سازی زمین‌هایی که شهرک‌های صنعتی استان در فرصت و مهلت معین شده مورد بهره برداری قرار نگرفته‌اند، از شهرک‌های صنعتی که متقاضی بیشتری دارند آغاز شود و در این خصوص نباید تعلل شود چرا که موجب توقف توسعه صنعتی استان خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با تاکید بر اینکه توجه به محدودیت‌ها در استقرار واحدها و صنایع در شهرک‌های صنعتی استان زنجان ضروری است، گفت: برای مثال در ابهر ما با مشکل تأمین آب مواجه هستیم بنابراین نباید صنایع آب بر در چنین محدوده‌هایی مستقر شود.

سلطانی گفت: با توجه به مراجعات روزافزون سرمایه‌گذاران صنعتی و خالی نبودن زمین در برخی شهرک‌های صنعتی استان خلع ید زمین‌هایی که در مهلت مقرر مورد استفاده قرار نگرفته مورد تاکید قرار گیرد،

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با بیان اینکه در واگذاری‌ها توجه به توزیع متوازن و سند آمایش سرزمینی باید مورد توجه جدی و عملیاتی قرار گیرد، افزود: مطالعه برای ایجاد شهرک‌های صنفی در مناطق شهری و روستایی باید بر اساس سند آمایش، سند توسعه منظومه‌های روستایی و طرح اشتغال پایدار روستایی باشد.

سلطانی افزود: در ایجاد شهرک‌های صنفی که در حریم شهرها قرار دارند، شرکت‌های شهرک‌های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت به فرمانداری‌ها مشاوره‌های مورد نیاز را ارائه دهند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها