تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

زنجان عملکرد خوبی درزمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی نداشته است

  • 04 آبان 1399 - 8:54

زنجان-استاندار زنجان، گفت: آمار و ارقام نشان می دهد استان توفیق چندانی در رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی نداشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی شامگاه شنبه در جلسه مقابله با کرونا در محل استانداری زنجان، گفت: آمار و ارقام نشان می دهد استان توفیق چندانی در رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی نداشته که در این راستا باید به استمرار سیاست گذاری ها و قاطعیت لازم توجه جدی شود، چرا که بی توجهی ها مشکلاتی دارد.

حقیقی با بیان اینکه بستری‌ها کرونا در مراکز درمانی استان زنجان از ۳۵۰ نفر به ۵۵۰ نفر در روز رسیده است، تاکید کرد: اشغال تخت‌های بیمارستانی در استان از ۳۳ درصد به ۶۵ درصد رسیده است و با این کار خودمان را سخت می‌کنیم.

استاندار زنجان گفت: تست‌های مثبت کرونایی در استان زنجان از ۳۵ درصد به ۷۰ درصد یعنی دوبرابر شده است و این نشان می‌دهد زنجانی‌ها بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت کنند.

حقیقی با بیان اینکه میزان تست مثبت بیماری در شهرهای ابهر ۸۵ درصد، خرمدره ۷۲ درصد اعلام شده است، افزود: آمار نشان می دهد، دستورالعمل های بهداشتی رعایت نمی شود و در واقع بیمار، بیماری خود را پنهان می کند که طبق مصوبه ملی ستاد کرونا جرم محسوب می شود.

وی با بیان اینکه خود اظهاری های اخیر نشان می دهد ۸۰ درصد مبتلایان کرونایی به علت مسافرت ها، دورهمی، تماس با فرد مبتلا در خانواده، محل کار و عزاداری بوده است، گفت: این میزان به ۹۶ درصد رسیده و اغلب این موارد از راه های مهم انتقال ویروس به شمار می رود.

استاندار زنجان، با بیان اینکه رعایت نکردن بهداشت فردی و اجتماعی ظلم درحق مردم است و انصاف نیست با نزدن ماسک خانواده‌ای را داغدار کنیم، گفت:: برای مقابله با کرونا در استان باید برنامه عملیاتی برای انجام کارهای مقابله با کرونا داشته باشیم.

حقیقی با بیان اینکه دورهمی ها، مراسم عروسی، مسافرت‌ها کرونا دراستان را افزایش داده است، یاد آورشد: ۸۰ درصد اظهار نامه‌های گرفته شده ازبیماران نشان می‌دهد دورهمی و تماس با فرد آلوده و مسافرتها باعث ابتلا به بیماری بوده است.

استاندار زنجان گفت: فرمانداران چهار شهرستان زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده، باید تدابیر ویژه ای در شرایط کنونی اتخاذ و آن را عملیاتی کنند و در صورت بی توجهی امکان بروز بحران بیماری وجود دارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها