ساختار سازمانی و ضوابط تشکیلاتی دهیاری‌ها به استانداران ابلاغ شد

  • 15 آذر 1399 - 16:43

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ابلاغ ساختار سازمانی و ضوابط تشکیلاتی دهیاری‌ها از سوی وزیر کشور به استانداران سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی جمالی نژاد با بیان مطلب فوق اظهار کرد: در راستای اجرای ماده (۲) اصلاحیه آئین نامه استخدامی دهیاری‌های کشور، مصوبه شهریور ماه ۱۳۹۸ هیأت وزیران، مبنی بر تهیه و ابلاغ ساختار سازمانی دهیاری‌های کشور متناسب با درجه هر دهیاری، ساختار سازمانی و ضوابط تشکیلاتی دهیاری‌های کشور تهیه و ابلاغ شد.

وی افزود: اجرایی کردن مصوبه هیأت وزیران در این زمینه، پس از تشکیل نشست‌ها و برگزاری نشست‌ها و جلسات کارشناسی متعدد با استانداری‌ها و دست اندرکاران مدیریت روستایی و با همفکری صاحب‌نظران امر در چارچوب ضوابط مندرج در مصوبه مذکور صورت گرفت.

جمالی نژاد همچنین توضیح داد: دهیاری‌های کشور بر اساس شاخص‌هایی همچون درآمد، وسعت، جمعیت، مرکزیت دهستان و یا بخش و همچنین دارا بودن ظرفیت گردشگری به درجات یک تا شش درجه بندی می‌شوند که ساختار ابلاغی نیز متناسب با درجه هر دهیاری تهیه و تدوین شده است.

وی اضافه کرد: همچنین مقرر شد گزارش مربوط به این موضوع ظرف مدت یک ماه از سوی استانداری‌های کشور به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ارائه شود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0