ساخت ۹۵ هزار واحد مسکن ملی آغاز شده است

  • ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: ساخت ۹۵هزار واحد مسکن ملی آغاز شده که در مراحل فنداسیون یا ساخت اسکلت فلزی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی نبیان در مراسم آغاز بهره‌برداری و شروع عملیات اجرایی طرح‌های اقدام ملی مسکن و همچنین افتتاح واحدهای مسکن مهر گفت: در سال‌های اخیر دو موضوع در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت؛ یکی تکمیل مسکن مهر بود که ساخت شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر در حوزه وظایف سازمان ملی زمین و مسکن بود.

وی ادامه داد: موضوع دیگر، اجرای طرح اقدام ملی مسکن بود که امروز اراضی ۱۳۵ هزار واحد به مردم واگذار می‌شود. تاکنون ساخت ۹۵ هزار واحد از این ۱۳۵ هزار واحد که به متقاضیان واگذار شده، آغاز شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مجموعاً در ۳۱ استان ساخت ۲۵۳ هزار واحد با واگذاری‌های امروز آغاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن درباره اقدامات وزارت راه و شهرسازی تاکنون گفت: در مدت آغاز ثبت‌نام تا واگذاری اراضی، زمین‌ها نیاز به آماده‌سازی داشت که این اتفاق رخ داده و امروز قرارداد ساخت مسکن میان ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها با دریافت‌کنندگان زمین‌ها به امضا می‌رسد.

به گفته نبیان، ۹۵ هزار واحد دارای پیشرفت فیزیکی در ساخت و ساز هستند که در برخی پروژه‌ها، واحدهای در مرحله فنداسیون و تعدادی هم در مرحله اسکلت فلزی قرار دارند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0