تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

سازمان بهشت‌زهرا (س) و پسماند دارای کمترین موارد ابتلا به کرونا

  • 21 آبان 1399 - 10:26


رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سازمان پسماند و بهشت‌زهرا (س) کمترین موارد ابتلا به کرونا را در شهرداری تهران داشته‌اند، گفت: کاهش سرویس‌دهی در مترو سبب شلوغی بیشتر این ناوگان می‌شود و باید بازنگری در این راستا صورت گیرد.


ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره وضعیت کرونا در پایتخت اظهار داشت: متأسفانه ویروس کووید ـ 19 همچنان در پایتخت در حال جولان دادن است و باید تصمیمات عاجل و مناسبی جهت مقابله با آن اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه کاهش ساعت وسایل حمل و نقل عمومی نه تنها تأثیری در مقابله با کرونا ندارد بلکه سبب تشدید آن هم می‌شود، گفت: مرکز مطالعات شهرداری تهران دو فاز مطالعاتی در مورد مسیر گسترش کرونا با همراهی بیماران مبتلا به این ویروس انجام داده که نشان می‌دهد حدود دو تا سه درصد بیماران در دو هفته قبل از بیماری خود از اتوبوس و مترو استفاده کرده‌اند و نه تنها این مطالعه در ایران بلکه بررسی‌های جهانی حکایت از تأثیر اندک حمل و نقل عمومی در شیوع کرونا دارد.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه باید تصمیمات مقابله با کرونا منطبق با داده‌های عمومی باشد،بیان داشت: کاهش زمان سرویس‌دهی در اتوبوس و مترو موجب ازدحام و  هجوم مسافران می‌شود و باید بازنگری در این موضوع صورت گیرد.

خداکرمی درباره وضعیت ابتلا به کرونا در شهرداری تهران گفت: شهرداری همانند سایر نقاط شهر و ارگان‌های دیگر درگیر ویروس کووید ـ 19 است و کمترین موارد ابتلا به این بیماری را در سازمان پسماند و بهشت‌زهرا (س) داشته‌ایم و بیشترین موارد ابتلا در سازمان اتوبوسرانی بوده چرا که رانندگان در ارتباط با مردم هستند و این موضوع آنها را در معرض بیشتر ابتلا به کرونا قرار می‌دهد.

وی گفت: در سازمان بهشت‌زهرا (س) شاید تا کنون کمتر از 10 نفر مبتلا به کرونا شده‌اند که وضعیت آنها هم به لحاظ بیماری وخیم و جدی نبوده است که شاید رعایت دقیق پروتکل‌ها را از جمله دلایل این مسأله بتوان اعلام کرد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها