سازمان تبلیغات اسلامی بسترساز تبلیغ دین است

  • 13 مرداد 1400 - 16:15

بجنورد- امام جمعه بجنورد تبلیغ دینی را ادامه راه ائمه اطهار(ع) دانست و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی بسترساز تبلیغ دین است لذا وظیفه مهمی را بر دوش دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری پیش از ظهر چهار شنبه در مراسم تکریم و معارفه معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی و رئیس اداره تبلیغات اسلامی بجنورد که در مصلی بجنورد برگزار شد، به تبیین اهمیت تبلیغ امور دینی در جامعه پرداخت و اظهار کرد: از نظر تکوینی وقتی خداوند عالم را خلق کرد واسطه‌هایی برای فیض خود قرار داد که ائمه اطهار (ع) و پنج‌تن آل عبا واسطه فیض الهی برای تمام بشریت هستند و آخرالامر هم با ظهور مهدی موعود (عج) کل عالم هستی با مدیریت او سامان یافته و به سعادت می‌رسند.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه اهل‌بیت (ع) محوریت همه عالم هستی هستند تصریح کرد: در این راستا قرار است ما مبلغ پیامبر (ص) و اهل‌بیت (ع) باشیم؛ مأموریتی بسیار عظیم و حساس، به‌گونه‌ای که وقتی انسان به این رسالت عظیم نگاه می‌کند احساس حقارت می‌کند.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: ائمه اطهار (ع) رسالت توضیح دین مبین اسلام را بعد از خود بر عهده متخصصان دین نهاده‌اند که اگر عظمت این کار را درک کنیم متوجه می‌شویم چه رسالت عظیمی است.

وی افزود: مهم‌ترین رسالت روحانیان و مبلغان تبیین و توضیح کلام وحی و دعوت به‌سوی خداوند است؛ وظیفه‌ای که ابتدا بر عهده انبیای الهی (ع)، پیامبر عظیم‌الشأن (ص) و ائمه اطهار (ع) بوده و اکنون بر عهده ما نهاده شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری بیان کرد: اگر عظمت این جایگاه را درک کنیم دیگر از بودن یا نبودن امکانات صحبت نمی‌کنیم؛ بلکه با همه وجود و با جان و دل از تمام ابزارها و روش‌های مناسب برای ایفای این رسالت استفاده می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی خطاب به روحانیان و مبلغان، گفت: حتی اگر در مسیر مرارت‌ها دیدید و توهین‌ها شنیدید چون به رسالت خود عمل می‌کنید آن مرارت‌ها و توهین‌ها برای شما ثواب و حسنه است.

وی افزود: وقتی در این میدان هستیم اگر کار ما خالصانه باشد و احساس کنیم امام زمان (عج) دغدغه ما را برای هدایت و کار فرهنگی و تبلیغ دین می‌بیند آنگاه رضایت قلبی خواهیم داشت؛ ازاین‌رو همه ما باید تلاش کنیم تبلیغ و تبیین دین مبین اسلام را خالصانه و صرفاً برای کسب رضای الهی و هدایت ابناء بشر انجام دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: نهادی که قرار است این چهارچوب‌ها را برای مبلغین پیش برده و فراهم کند سازمان تبلیغات اسلامی است که بستر این مهم را فراهم کرده و بخشی از رسالت آن، اعزام مبلغ، برنامه‌ریزی، هدایت، مدیریت و مهیا کردن این امور و چهارچوب‌ها و قالب‌ها برای امر بسیار مهم و حساس تبلیغ دین است؛ به همین دلیل مدیریت و مسئولیت در این نهاد درعین‌حال که سنگین و حساس است، توفیق مضاعف هم محسوب می‌شود.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0