ساعتی ۱نفر در فارس به دلیل کرونا جان باختند/۱۸۸ نفر در «ای سی یو»

  • ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷

شیراز – معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته در هر ساعت یک نفر به دلیل ابتلا به کرونا در استان فارس جان باخت.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول لطفی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران نسبت به این روند افزایشی ابراز نگرانی کرده و گفت: متأسفانه با سپری شدن روز تلخ دیگری در فارس، در طی شبانه روز گذشته، هر ساعت یک هم استانی خود را از دست دادیم که بر این اساس، مجموع جان باختگان استان به هزار و ۴۱۱ مورد از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، افزایش یافت.

وی با اشاره به افزایش موارد نمونه گیری به بیش از ۳۶۷ هزار مورد از ابتدای شیوع بیماری تا امروز، دهم آبان در استان، افزود: با بررسی نمونه‌های انجام شده، تاکنون ۸۷ هزار و ۱۵۰ مورد مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.

او همچنین موارد بستری در استان را نیز دارای سیر صعودی اعلام کرد و ادامه داد: از مجموع هزار و ۳۹۰ بیمار بستری در بیمارستان‌های استان، ۱۸۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند که امیدواریم به زودی سلامتی خود را بازیابند.

معاون بهداشت دانشگاه مجموع بهبودیافتگان این بیماری را نیز از ابتدای شیوع تاکنون، ۷۴ هزار و ۹۰۳ مورد اعلام کرد.

این مقام مسؤول در دانشگاه، به روال گزارش روزهای شنبه، در ادامه به آمار تجمعی موارد ابتلاء در استان پرداخت که در این گزارش، شیراز با ۴۲ هزار و ۵۴۷ مورد بیمار مثبت قطعی از ابتدای شیوع تا کنون، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

دکتر همتی با اعلام موارد تجمعی ابتلاء در دیگر شهرستان‌های استان افزود: کازرون با دو هزار و ۷۷۶ مورد؛ مرودشت با دو هزار و ۲۷۴ مورد؛ آباده با هزار و ۶۵۱ مورد؛ کوار با هزار و ۶۲۸ مورد؛ داراب با هزار و ۳۲۶ مورد؛ فیروزآباد با هزار و ۳۰۸ مورد؛ ممسنی با هزار و ۲۱۸ مورد؛ سپیدان با هزار و ۲۱ مورد؛ قیروکارزین با ۹۱۵ مورد؛ لامرد با ۹۰۵ مورد؛ زرین دشت با ۸۹۵ مورد؛ اقلید با ۸۵۸ مورد؛ استهبان با ۸۵۳ مورد؛ خرم بید با ۷۶۷ مورد؛ کوه چنار با ۷۲۵ مورد؛ زرقان با ۶۹۰ مورد؛ نی ریز با ۵۸۳ مورد؛ پاسارگاد با ۵۷۶ مورد؛ فراشبند با ۵۵۳ مورد؛ مهر با ۵۲۸ مورد؛ ارسنجان با ۴۳۱ مورد؛ خرامه با ۳۹۵ مورد؛ رستم با ۳۴۴ مورد؛ بیضا با ۳۰۲ مورد؛ بوانات با ۳۰۱ مورد؛ سروستان با ۲۸۰ مورد؛ سرچهان ۱۵۰ مورد و بختگان با ۱۱۳ مورد، دیگر موارد ابتلاء در استان را شامل شده‌اند و مابقی آمار نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است.

معاون بهداشت دانشگاه در پایان، ارقام اعلام شده را حاکی از بالا بودن موارد ابتلاء، بستری و جان باختن هم استانی و به منزله زنگ هشداری دانست که از سوی یکایک ما باید جدی گرفته شود.

او رعایت اصول بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات را مهم‌ترین توصیه‌های پیشگیرانه در شرایط کنونی عنوان کرد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0