تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

سالانه۲۰ میلیون زائر حرم رضوی از استان سمنان عبور می‌کنند

  • 22 فروردین 1400 - 14:27

سمنان- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با اشاره به ضرورت ساخت آزادراه حرم تا حرم، گفت: الزام این طرح آن است که سالانه ۲۰ میلیون زائر رضوی از استان تردد دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر فخری ظهر یکشنبه در نشست مسائل مرتبط با آزادراه حرم تا حرم به میزبانی استانداری سمنان با بیان اینکه سالانه قریب به ۲۰ میلیون زائر حرم رضوی و مسافر از استان سمنان عبور می‌کنند، تاکید کرد: این میزان تردد می‌طلبد تا بتوانیم با ایجاد آزادراه حرم تا حرم، زیرساخت تردد را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه استان سمنان؛ استانی وسیع و استراتژیک در کشور محسوب می‌شود، ابراز کرد: پروژه آزاد راه حرم تا حرم از پروژه‌های بسیار ارزشمند و مهم در سطح کشور و استان سمنان است.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه تلاش برای تسریع انجام پروژه حرم تا حرم باید در دستور کار مدیران دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته و هر چه سریع‌تر اقدامات مرتبط با این پروژه به انجام رسد، تاکید کرد: سمنان استانی کویری و راه‌های این استان بسیار طولانی است که این امر موجب خستگی مسافران می‌شود لذا این آزاد راه می‌تواند بخشی از بار ترافیکی را به خود اختصاص داده و تردد را تسهیل کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آزاد راه حرم تا حرم در بخش‌های مختلفی در حال انجام است اما هنوز این پروژه بعد از سمنان به سمت مشهد تکمیل و ساخته نشده و نیازمند همراهی بیشتر وزارت خانه مرتبط و دستگاه‌های ذی ربط است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها