سامره: نحوه مدرک دادن به مربیان در ایران باید تغییر کند/ تستم مثبت شد اما علائم خاصی ندارم

  • ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰

مربی تیم فوتبال شهر خودرو با اشاره به الزام داشتن مدرک مربیگری حرفه‌ای برای سرمربیگری در لیگ برتر گفت: نحوه مدرک دادن به مربیان در ایران باید تغییر کند.

علی سامره در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص مثبت شدن تست کرونایش گفت: من و محمد نوازی در هتل هم اتاق بودیم. وقتی تست کرونای نوازی مثبت شد، من هم تست دادم و تست من هم مثبت اعلام شد. خوشبختانه علائم خاصی ندارم و دوران قرنطینه را پشت‌سر می‌گذارم. امیدوارم این بیماری به صورت کامل ریشه‌کن شود تا تمام مردم دنیا در آسایش باشند.

وی در خصوص وضعیت فعلی شهر خودرو تاکید کرد: تمرینات را طبق برنامه جلو می‌بریم و هدفمان این است که تا شروع مسابقات لیگ برتر به شرایط خوبی برسیم. بازی‌های دوستانه هم به ما کمک می‌کند تا بیشتر هماهنگ شویم.

سامره در پاسخ به این پرسش که «آیا جدایی بازیکنان تاثیرگذار شهر خودرو به این تیم آسیب نخواهد زد؟» تصریح کرد: این موضوع در فوتبال اجتناب‌ناپذیر است و این وظیفه کادر فنی است که وقتی بازیکنی جدا می‌شود، جایگزین‌های مناسبی انتخاب کند. هر تیمی هم نقاط ضعفی دارد و ما تلاش می‌کنیم تا شروع لیگ برتر تیم خوبی را روانه مسابقات کنیم. بازیکنان خوبی داریم و تلاش می‌کنیم به شهر خودرو و فوتبال مشهد کمک کنیم.

مربی شهر خودرو در خصوص اینکه برخی مربیان لیگ برتری از جمله سید مهدی رحمتی به دلیل نداشتن مدرک حرفه‌ای نمی‌توانند روی نیمکت بنشینند، خاطرنشان کرد: از انتخاب رحمتی به عنوان سرمربی زمان زیادی نمی‌گذرد و رحمتی تازه تصمیم گرفته که مربیگری کند. در این چند ماه هم که کلاس‌های مربیگری به دلیل بیماری کرونا برگزار نشد ولی به هر حال رحمتی این مدرک را خواهد گرفت. من اعتقاد دارم که نحوه مدرک دادن به مربیان ایرانی باید تغییر کند.

 

سامره افزود: مدتی پیش لیست مربیانی که مدرک حرفه‌ای داشتند منتشر شد، برخی از آنها مدت‌ها است مربیگری نمی‌کنند و برخی هم بازنشسته شده‌اند. یک مربی به عنوان مثال مدرک B را می‌گیرد ولی هیچ فعالیتی ندارد و یک سال بعد مدرک A را می‌گیرد در صورتی که مربیان باید فعالیت داشته باشند. در زمینه مدرک دادن باید سخت‌گیری‌ها بیشتر شود.

مربی شهر خودرو عنوان کرد: رحمتی در دوران بازیگری، در رده ملی و باشگاهی عملکرد درخشانی داشت و با مربیان مختلف ایرانی و خارجی کار کرده است. رحمتی تجربه زیادی دارد و همیشه به عنوان یک گلر از عقب زمین بازیکنان را هدایت کرده است، این موضوع قطعا می‌تواند در مربیگری به رحمتی کمک کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0