• امروز : پنج شنبه - ۷ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Thursday - 29 July - 2021

سایه سنگین آلودگی هوا بر سر اراک در هشتمین روز متوالی

  • 01 آبان 1399 - 9:41

اراک-مدیر کل محیط زیست استان مرکزی گفت: در هشتمین روز متوالی شاخص کیفیت هوای شهر اراک برای گروه‌های حساس ناسالم اعلام شده است.

رضا میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت شاخص کیفیت اراک اظهار کرد: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، شاخص کیفیت هوای اراک در روز جاری (اول آبان ماه) به وضعیت ناسالم رسیده است.

وی ادامه داد: ارزیابی ساعت ۷ صبح امروز وضعیت هوای اراک نشانگر آن است که بالاترین شاخص آلودگی به ۱۱۱ رسیده و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گفته میرزایی عامل اصلی این آلودگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: با توجه به تداوم آلودگی از چند روز گذشته و تشدید شیوع بیماری کرونا و امکان اثرات زیان‌بار همزمان این دو عامل برای مبتلایان باید از هر گونه رفت آمد در محیط‌های شلوغ و پر رفت و آمد خود داری شود.

میرزایی تاکید کرد: تمام بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت بدنی در فضای باز جدا خودداری کنند.

وی لزوم دقت در هنگام سوخت‌گیری در جایگاه‌ها و جلوگیری از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها را مهم برشمرد و افزود: باید از انجام هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی و مانند آن خودداری شود.

میرزایی ادامه داد: بالاترین شاخص آلودگی در ساعات اولیه صبح با عدد ۱۱ مربوط به ایستگاه شریعتی واقع در بلوار میرزایی شیرازی بوده است.

وی عنوان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی استان مرکزی مبنی بر تداوم سکون نسبی هوا کیفیت ناسالم هوای اراک تا روز یکشنبه ادامه دارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code