شهرستان ها

ستاد ساماندهی تعاونی های مشکل دار در زنجان تشکیل شد

زنجان-سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان گفت: ستاد ساماندهی تعاونی مشکل‌دار در استان زنجان برای رفع چالشهای موجود در این حوزه، تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، طیب جعفری ظهر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران، از وجود چهار هزار و ۷۲۱ تعاونی در استان زنجان خبر داد و گفت: متاسفانه تعداد زیادی از این تعاونی‌ها غیر فعال هستند.

وی اظهار کرد: در سالجاری تعاونی‌های غیر فعال استان را فعال خواهیم کرد.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان با بیان اینکه باید مشکلات این تعاونی‌ها شناسایی و رفع شود، گفت: تعاونی‌ها در اقتصاد نقش بسیار مهمی دارند و در این میان تقویت تعاونی‌ها باعث ارتقای اقتصاد در جامعه می‌شود و باید به این مهم در استان بسیار بهاء داده شود.

جعفری تاکید کرد: تعاون یکی از بخش‌های تاثیرگذار در توسعه اقتصادی ملی است و طی سال جاری فعالیت تعاونی‌ها در استان تقویت می‌شود چرا که در اقتصاد و افزایش در آمد مردم بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه ستاد ساماندهی تعاونی مشکل‌دار در این استان با صدور ابلاغ استاندار برای اعضای آن، تشکیل شد، ابراز داشت: این ستاد تنها برای حل مسائل تعاونی علوم پزشکی نیست و همه مسائل تعاونی‌های مشکل‌دار در آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان تاکید کرد: ریاست ستاد ساماندهی تعاونی‌های مشکل دار استان بر عهده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار است.

جعفری با بیان اینکه همه دستگاه‌های مرتبط از تشکیل این ستاد استقبال و آمادگی خود را برای مشارکت در حل مسائل تعاونی‌ها اعلام کردند، افزود: در خصوص تعاونی مسکن علوم پزشکی زنجان باید به جای احیای اختلافات گذشته به احیای پروژه تعاونی مسکن علوم پزشکی کمک کنیم.

وی گفت: این هیات مدیره تعاونی علوم پزشکی است که باید کار انجام بدهد و جلو ببرد و از طرفی ما به عنوان متولی حوزه تعاون، حق کوتاهی و بی تفاوتی نسبت به این موضوع را هم نداریم.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان تصریح کرد: هیچ دستگاهی نمی‌تواند خلاف قانون عمل کند، اما ما باید برای رفع مشکلات تعاونی‌ها رو به جلو حرکت کنیم.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا