سرانجام جشنواره «نه ب جنگ»/ نیازمند جشنواره‌های جامع هستیم

  • 30 مهر 1399 - 15:05

موسس جشنواره «نه ب جنگ» با بیان اینکه این جشنواره با مشارکت اداره کل ارشاد اسلامی تهران برگزار می‌شود تاکید کرد هیچ‌گونه حمایت مالی از این رویداد فرهنگی هنری نمی‌شود.

پیام مهرنوش موسس جشنواره «نه ب جنگ» که چندی پیش فراخوان برگزاری آن منتشر شده بود، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برگزاری این رویداد گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جشنواره‌های متعددی در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری شکل گرفت، بسیاری از این جشنواره‌ها ماندگار شده و بسیاری نیز آمدند و رفتند. بر اساس تکلیف فرهنگی و هنری که بر دوشم بود با تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره «نه ب جنگ» را طراحی کردم و از اساتید و مفاخر در حوزه‌های مختلف در شورای بازبینی و داوری استفاده کردیم که از آن جمله می‌توان به حمید بهمنی، بهرام عظیمی، امیر اسفندیاری و … اشاره کرد.

وی بیان کرد: هرچند این جشنواره از چهره‌های شاخصی برای بخش‌های مختلف استفاده کرده است، اما به هر نهادی که برای درخواست همکاری و حمایت مراجعه کردم با جمله بودجه نداریم مواجه شدم.

مهرنوش تاکید کرد: جشنواره «نه به جنگ» یک جشنواره جامع است، به عنوان مثال جشنواره‌هایی مانند «مقاومت»، «رشد»، «عمار» و بسیاری دیگر از جشنواره‌ها تنها جشنواره‌های فیلم هستند، این در حالی است که جشنواره «نه ب جنگ» یک جشنواره جامع است که به بخش‌های مختلف هنری و فرهنگی می‌پردازد. این جشنواره بخش‌هایی چون فیلم، انیمیشن، شعر، روایت، پادکست، طراحی پوستر را شامل می‌شود.

موسس جشنواره «نه ب جنگ» بیان کرد: تا امروز برای این جشنواره ۷۰ میلیون تومان از حساب شخصی خود هزینه کرده‌ام. متاسفانه یک جشنواره جامع مثل اینکه با مشارکت یک موسسه خصوصی و اداره کل ارشاد اسلامی استان تهران برگزار می‌شود، مورد حمایت و تامین بودجه قرار نگرفته است.

وی توضیح داد: این در حالی است که امسال سال جهش تولید است و آیا جهش تولید تنها در حوزه صنعت و یا تجارت است، یا در حوزه فرهنگ و هنر هم هست؟ من به عنوان یکی از متولیان فرهنگ و هنر این مرز و بوم و پیرو فرمایش رهبر انقلاب، جشنواره‌ای را به منظور جهش تولیدات فرهنگی در حوزه‌های مختلف طراحی کرده‌ام. در حال حاضر از کشورهای مختلفی از جمله عراق، سوریه، لبنان، انگلیس، عمارات برای این جشنواره اثر ارسال می‌شود و مورد استقبال این کشورها قرار گرفته است اما مورد حمایت نهادهای مختلف هنری قرار نگرفته است.

مهرنوش گفت: این جشنواره با ۲ پیام صلح و جنگ شکل گرفته است، یعنی تا زمانی که کسی به کرامت انسانی، مملکت و حریم‌های ما ورود نکند اهل صلح، سازش و برادری هستیم اما اگر از این خط قرمزها رد شوند قطعاً به منزله دفاع می‌جنگیم.

وی ادامه داد: ما در حال حاضر نیازمند آن هستیم که در راستای جهش تولید در حوزه فرهنگ و هنر، متولیان در کنار ما حضور داشته باشند و در قوی‌تر برگزار شدن این جشنواره ما را همراهی کنند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0