• امروز : جمعه - ۱۵ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Friday - 6 August - 2021

سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیارد دلاری در استارتاپ‌های اروپایی تا نیمه سال ۲۰۲۱

  • 30 خرداد 1400 - 7:11
سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیارد دلاری در استارتاپ‌های اروپایی تا نیمه سال ۲۰۲۱


سرمایه گذاری در استارت اپ های اروپایی تا نیمه اول سال ۲۰۲۱ از مرز ۶۰ میلیارد دلار گذشته است، این رکورد شکنی در مقایسه با سال ۲۰۲۰ مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی ان بی سی، بخش فناوری در قاره اروپا توانسته است در شش ماه اول سال ۲۰۲۱ بیش از کل سال ۲۰۲۰ سرمایه جذب کند.

بر همین اساس، استارت اپ ها در قاره سبز بیش از ۴۳.۸ میلیارد یورو که معادل ۶۰.۹ میلیارد دلار است، سرمایه جذب کرده اند. این آمار که توسط شرکت دیل روم منتشر شده نشان می دهد رکورد ۳۸.۵ میلیون یورویی سال ۲۰۲۰ در نیمه اول سال ۲۰۲۱ شکسته شده است.

این رقم با عقد حدود ۲۷۰۰ قرارداد به دست آمده و این در حالی است که در سال ۲۰۲۰ تعداد ۵۲۰۰ قرارداد منعقد شده بود. شرکت سوئدی کلارنا با عقد دو قرارداد توانسته ۱.۶ میلیارد دلار منابع مالی جذب کند و شرکت آلمانی ترید ریپابلیک هم در ماه می قراردادی به ارزش ۹۰۰ میلیون دلار منعقد کرده است. شرکت پرداخت دیجیتال چک اون هم با عقد قرارداد ۴۵۰ میلیون دلاری موفقیت قابل توجهی داشته است.

این حجم سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات در شرکت های اروپایی در شرایطی که شرایط اقتصادی بعد از شیوع ویروس کرونا هنوز به ثبات نرسیده نشان دهنده اهمیت خدمات آنلاین و رونق بازار فناوری اطلاعات است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.