تاریخ : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰ 9 ذو القعدة 1442 Friday, 18 June , 2021

سرمایه گذاری 40 میلیون یورویی روسیه در ازبکستان

  • 16 آبان 1399 - 12:59


کورپراسیون دولتی توسعه بانک اقتصادی خارجی روسیه و شرکت ملی «ازبک.نفت.گاز» قراردادی را در مورد افتتاح خط اعتباری به حجم 40 میلیون یورو امضا کردند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، کورپراسیون دولتی توسعه بانک اقتصادی خارجی روسیه صادرات تجهیزات فن آوری های پیشرفته روسیه و دیگر فرآورده ها به ازبکستان را به ارزش 40 میلیون یورو تامین مالی می‌کند.

کورپراسیون دولتی توسعه بانک اقتصادی خارجی روسیه و شرکت ملی «ازبک.نفت.گاز» قراردادی را در مورد افتتاح خط اعتباری تا 40 میلیون یورو امضا کردند.

این قرارداد را «مهرالدین عبدالله یف» رئیش شرکت ملی «ازبک.نفت.گاز» و «دانیل آلگولیان» معاون رئیس کورپراسیون دولتی توسعه بانک اقتصادی خارجی روسیه امضا کردند.  

این خط اعتباری برای تامین مالی صادرات فرآورده ها، کار و خدمات بزرگ ترین شرکت‌های متالورژی روسیه برای موسسات تولیدی شرکت ملی «ازبک.نفت.گاز» تخصیص خواهد شد.    

به گفته نمایندگان شرکت ملی «ازبک.نفت.گاز»، این خط اعتباری امکان حفر حدود 150 حلقه چاه و  انجام کارهای تعمیری در میادین موجود نفت و گاز در ازبکستان در سال 2021 میلادی را فراهم می کند.   

روسیه یکی از بزرگ ترین همکاران اقتصادی و بازرگانی ازبکستان می‌باشد.

در حال حاضر در ازبکستان بیش از 961 واحد شرکت مشترک از جمله 810 شرکت مشترک و 151 شرکت با صد درصد سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاران روسیه فعالیت می‌کنند. در ازبکستان نمایندگی 64 شرکت روسیه به ثبت رسیده است.

در روسیه نیز بیش از 560 شرکت مشترک با سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاران ازبکی در زمینه های مختلف فعالیت می‌کنند.

مبادلات بازرگانی این دو کشور در سال 2019 میلادی در سطح 6 میلیارد و 600 میلیون دلار قرار گرفته است که نسبت به سال قبل 17 درصد بیشتر می باشد.

روسیه استقلال این کشور را در تاریخ 20 مارس سال 1992 میلادی به رسمیت شناخته و در همین روز بین این 2 کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

انتهای پیام/.


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها