سرما میهمان خراسان شمالی/ دما ۸ درجه کاهش پیدا می‌کند

  • 30 مهر 1399 - 11:55

یجنورد- سرپرست اداره تحقیقات هواشناسی کاربردی خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی طی روزهای آتی شاهد افت ۸ درجه‌ای دما خواهد بود و در برخی مناطق احتمال رگبار و رعد و برق وجود دارد.

علیرضا گلرخ در گفتگو با مهر اظهار کرد: از امروز با ورود موجی به خراسان شمالی شاهد افزایش وزش باد و در برخی نقاط رگبار با احتمال رعد و برق خواهیم بود.

سرپرست اداره تحقیقات هواشناسی کاربردی خراسان شمالی کاهش ۶ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا را از دیگر رویدادهای آب و هوایی استان تا روز جمعه دانست و گفت: در ارتفاعات خراسان شمالی شاهد مه غلیظ خواهیم بود.

وی در ادامه رعایت فاصله مطمئنه و روشن نگه داشتن چراغ‌ها در مه را لازمه رانندگی طی روزهای آینده در استان دانست و افزود: رانندگان از تکمیل و سالم بودن تجهیزات خودرو خود مطمئن باشند.

گلرخ بیان داشت: کشاورزان در خصوص تنظیم دمای گلخانه‌ها، اطمینان از صحت عملکرد دستگاه‌های گرمایشی و تسریع در برداشت محصولات باقی مانده اقدام کنند.

سرپرست اداره تحقیقات هواشناسی کاربردی خراسان شمالی در انتها گفت: کندوها و دام‌ها در ارتفاعات قرار داده نشوند و می‌بایست ورودی و خروجی‌های آب استخرها جهت مسدود نشدن توسط گل و لای بررسی شود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0