سرمربی الزورا: ادووکات نام بزرگی است اما امیدوار بودم کی‌روش سرمربی عراق شود

  • 11 مرداد 1400 - 17:20

مربی صاحب‌نام فوتبال عراق و سرمربی باشگاه الزورا اعتقاد دارد، دیک ادووکات نام بزرگی است که به تیم ملی این کشور وزن بیشتری می‌بخشد، اما کی‌روش گزینه مناسب‌تری در این مقطع به شمار می‌رفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، راضی شنیسل درباره انتخاب ادووکات به‌عنوان سرمربی تیم ملی عراق گفت: سرمربی جدید تیم ملی  سوابق درخشان و رزومه قابل توجهی دارد. با این وجود او به زمان نیاز خواهد داشت تا با توانایی بازیکنان عراقی آشنا شود و شناخت لازم را از حریفان ما در این مرحله پیدا کند. ادووکات آورده قابل توجهی برای تیم ملی دارد خصوصاً از نظر خودباوری و اعتمادبه‌نفس. در واقع نام بزرگی مثل این مربی هلندی وزن تازه‌ای به تیم ملی عراق می‌بخشد و همه می‌گویند یک مربی بزرگ در کنار این تیم حضور دارد.

شنیسل در ادامه افزود: مربی که با فوتبال آسیا آشنا بود و از اطلاعات و آگاهی لازم درباره سبک بازی تیم‌های آسیایی آگاهی داشت می‌توانست در زمان کوتاه‌تری با تیم و بازیکنان هماهنگ شود. به همین دلیل من امیدوار بودم توافق با کارلوس کی‌روش نهایی شود، چرا که او هشت سال با تیم ملی ایران کار کرده بود و شناخت کامل و دقیقی از همه تیم‌های آسیایی داشت. 

وی در پایان پیرامون ترکیب تیم ملی عراق در اردوی پیش روی تصریح کرد: فکر نمی‌کنم شاهد تغییر زیادی در ترکیب تیم باشیم و حدود ۸۰ درصد از همان بازیکنان حاضر در مرحله قبلی باز هم ترکیب تیم ملی را شکل می‌دهند. ایجاد تغییرات گسترده در تیم ملی در این مقطع معقول و منطقی نیست و تنها ممکن است سرمربی با توجه به نظرات و دیدگاه‌های خودش چند بازیکن را به این فهرست اضافه کند.

 

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0