جامعه

سرکرده گروهک الاحوازیه متهم به افساد فی الارض است

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده حبیب فرج‌الله چعب ملقب به حبیب اسیود، سرکرده گروهک تروریستی حرکت النضال از دقایقی پیش در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی افشاری آغاز شد.

قاضی افشاری در این جلسه اظهار داشت: این جلسه با حضور حبیب فرج الله چعب فرزند اسیود، نماینده دادستان و جمعی از خانواده شهدای حادثه تروریستی برگزار می‌شود.

در ادامه وزیری نماینده دادستان تهران ضمن تفهیم اتهام به متهم گفت: حبیب فرج الله معروف به ابو احمد، ابو حسام متولد ۵۲ شاغل در اداره کار سوئد، تبعه ایران مسلمان، اهل خوزستان و دارای مدرک لیسانس علوم اجتماعی است.

وی با بیان اینکه متهم دارای سابقه کیفری است، افزود: از آذر ۱۳۹۹، بازداشت و دارای وکیل‌مدافع و همچنین پرونده شخصیت است. پرونده شخصیت متهم حاکی از عدم بیماری وی و همچنین تمایل به آشوبگری ناشی از طرد شدگی از سوی همسر و دارای حس انتقام جویی است.

نماینده دادستان ادامه داد: حسب اقاریر متهم و ادله موجود مشارالیه متهم است به افساد فی‌الارض از طریق تشکیل و اداره گروهکی به نام حرکت النضال موسوم به الاحوازیه و طراحی عملیات متعدد تخریب اموال عمومی و انجام چندین عملیات بمب گذاری در اماکن مختلف اهواز است.

تکمیل می شود…

خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا