تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

سرکنسولگری ایران در حلب امروز افتتاح می‌شود

  • 22 اردیبهشت 1400 - 16:15

وزیر امور خارجه اعلام کرد: با موافقت «بشار اسد» و وزارت امور خارجه سوریه، امروز ما سرکنسولگری خود را درحلب افتتاح می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه امروز(چهارشنبه) پس از پایان جلسه با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و همچنین فیصل مقداد، وزیر امور خارجه این کشور، در جمع خبرنگاران گفت: از دولت و مردم سوریه برای مهمان نوازی گرم و صمیمانه تشکر می‌کنم و پیشاپیش عید سعید فطر را به مردم سوریه تبریک عرض می کنم.

وی افزود: امروز در دیدار با «بشار اسد» و در دیداری که با دوست و برادرم «فیصل مقداد» داشتیم، موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و جهانی را پیگیری کردیم. اهمیت انتخابات آینده در سوریه موضوع مشترک ایران و سوریه است. در این زمینه ما اعتقاد داریم این انتخابات برای امنیت و پیشرفته سوریه اهمیت بسیار زیادی دارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: ما آمادگی داریم که به عنوان ناظر این انتخابات، حضور داشته باشیم و امیدواریم که مردم سوریه با حضور خود در این انتخابات، آینده خود و نظم و امنیت در سوریه را تضمین کنند.

ظریف اضافه کرد: امروز همچنین در مورد وضعیت قدس شریف و فلسطین و شکسته‌شدن هیمنه رژیم صهیونیستی، در کنار جنایات این رژیم اشغالگر رایزنی و بر اهمیت حمایت جامعه بین المللی از مردم فلسطین تاکید کردیم.

وی در پایان از افتتاح سرکنسولگری ایران در حلب خبر داد و اعلام کرد: یک خبر بسیار مهم دارم و آن اینست که، با موافقت «بشار اسد» و وزارت امور خارجه سوریه، امروز ما سرکنسولگری خود را درحلب افتتاح می‌کنیم. امیدوارم که این اقدام باعث گسترش همکاری های اقتصادی فرهنگی و تجاری بین ایران و سوریه شود.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها