سطح مشارکت در رای‌گیری پُستی آمریکا از ۸۵ میلیون نفر گذشت

  • ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز ۱۳ آبان برگزار می‌شود حال آنکه تاکنون بیش از ۸۵ میلیون آمریکایی از طریق پُست، رای خود را به صندوق انداخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا چهار روز دیگر برگزار می‌شود اما تاکنون بیش از ۸۵ میلیون نفر از شهروندان این کشور، از طریق پُست در این رای‌گیری مشارکت کرده‌اند.

در این میان، ایالت تگزاس که طی ۴۰ سال گذشته به نامزدهای جمهوریخواه رای داده، رکورد رای‌گیری پُستی خود را در مقایسه با سال ۲۰۱۶ شکسته است.

افزایش چشمگیر مشارکت مردمی در رای‌گیری پستی، حاکی از رقابت تنگاتنگ میان دونالد ترامپ و جو بایدن نامزدهای جمهوریخواه و دموکرات این دور از رقابت‌ها است حال آنکه مردم از ازدحام روز انتخابات (۱۳ آبان) و ابتلای به ویروس کووید ۱۹ نیز بیم دارند.

طبق آمارها، بیش از ۲۰ میلیون نفر از مردمی که در انتخابات پستی ۲۰۲۰ شرکت کرده‌اند؛ در انتخابات سال ۲۰۱۶ مشارکت نداشته‌اند.

دیروز جمعه آخرین روز رای‌گیری پستی در بسیاری از ایالات نظیر جورجیا و آریزونا بود.

تگزاس، دومین ایالت پرجمعیت آمریکا با ۳۸ رای الکترال، از سال ۱۹۷۶ فقط به جمهوریخواهان رای داده حال آنکه طبق نظرسنجی‌ها، امسال جو بایدن دموکرات در میان آنهایی که رای خود را از طریق پُست ارسال کرده‌اند؛ مقبولیت بیشتری داشته است. همچنین ادعا می‌شود که وی در رای گیری حضوری ۳ نوامبر (۱۳ آبان) نیز در رقابتی تنگاتنگ با ترامپ قرار دارد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0