تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

سعودی‌ها وارد هر کشوری که شدند آن را به فساد کشاندند

  • 02 آذر 1399 - 14:31

تحلیلگر عراقی با اشاره به برخی حمایت های داخلی از سرمایه گذاری عربستان سعودی در عراق، تأکید کرد: سعودیها وارد هر کشوری که شدند آن را به فساد کشاندند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «حمزه الکرعاوی» تحلیلگر عراقی با انتشار یک پست توئیتری با اشاره به حمایت برخی طرف‌های داخلی از سرمایه گذاری سعودی در عراق، تأکید کرد: به عراقی‌ها درباره فساد سعودی‌ها هشدار می‌دهیم.

این تحلیلگر عراقی همچنین ضمن انتقاد شدید از عربستان سعودی، در ادامه توئیت خود نوشت: سعودی‌ها وارد هر کشوری که شدند آن را به فساد کشاندند. آنچه که سعودی‌ها انجام داده اند، عرق شرم را بر پیشانی همگان جاری می‌سازد.

در ادامه توئیت این تحلیلگر عراقی آمده است: با کمال تأسف باید گفت که گردشگری جنسی فرهنگ سعودی‌ها است. پیشتر نیز برخی از طرف‌های عراقی از سرمایه گذاری‌های عربستان سعودی در کشور خود انتقاد کرده بودند.

در همین ارتباط، ائتلاف دولت قانون به ریاست «نوری المالکی» با انتشار بیانیه‌ای نسبت به ماهیت سرمایه گذاری عربستان سعودی در عراق هشدار داده و آن را راهی برای استعمار توصیف کرد. در این بیانیه از مقامات مسئول عراقی خواسته شده است که جلوی پروژه واگذاری زمین‌هایی برای سرمایه گذاری به سعودی‌ها در کربلا، مثنی و نجف گرفته شود و تاکید شده است که این اقدام پیامدهای خطرناکی برای امنیت و حاکمیت عراق خواهد داشت و به ذخایر راهبردی آب‌های زیرزمینی عراق نیز آسیب می‌زند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها