سفارت آمریکا عامل حمله مرگبار «الرضوانیه» بغداد

  • 30 مهر 1399 - 19:07

یکی از فرماندهان حشد شعبی عراق اعلام کرد که سفارت آمریکا عامل بمباران یک منزل مسکونی در الرضوانیه بغداد بوده است، ولی پس از اثبات دست داشتن آمریکاییها، این پرونده بسته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شفق نیوز، محمد البصری یکی از فرماندهان حشد شعبی عراق اعلام کرد که سفارت آمریکا عامل بمباران یک منزل مسکونی در الرضوانیه بغداد بوده و زمانی که واشنگتن، تصمیم داشته به خانواده‌های قربانیان پول بدهد، این خانواده‌ها حاضر به پذیرش نشدند.

وی بیان کرد: تحقیقات درباره بمباران الرضوانیه ثابت کرد که سفارت آمریکا در آن دست داشته است. نیروهای امنیتی عراق، پس از بمباران یک منزل در نزدیکی فرودگاه بغداد، این تحقیقات را انجام دادند، ولی پس از اثبات دست داشتن آمریکاییها، این پرونده بسته شد. طرف آمریکایی توجیه می‌کند که عملیات عمدی نبود و این حادثه در جریان عملیات آموزشی بر روی برخی از موشک‌های سفارت صورت گرفته است.

البصری در پایان اعلام کرد: سفارت آمریکا تلاش دارد مبلغ زیادی پول، به خانواده‌های این شهدا بدهد، ولی خانواده‌ها حاضر نشدند این پول‌ها را به عنوان دیه قبول کنند.

ستاد مشترک ارتش عراق ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۰ اعلام کرد که در جریان بمباران یک منزل مسکونی در الرضوانیه، پنج نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0