تاریخ : سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021

سفیر ایران استوارنامه خود را تقدیم رئیس شورای عالی سیاسی یمن کرد

  • 14 آبان 1399 - 15:41

منابع یمنی اعلام کردند که حسن ایرلو سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در یمن امروز استوارنامه خود را به رئیس شورای عالی سیاسی یمن تقدیم کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه خبری المسیره گزارش داد که «حسن ایرلو» سفیر جدید تهران در صنعاء، استوارنامه خود را به «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن تقدیم کرده است.

حسن ایرلو اخیراً به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن انتخاب شد و رونوشت استوارنامه خود را به هشام شرف، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن تقدیم کرده بود.

پیش از این سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفته بود که «حسن ایرلو» سفیر جدید ایران وارد صنعاء شده و به زودی رونوشت استوارنامه خود را به وزیر خارجه دولت نجات ملی و استوارنامه خود را به رئیس شورای عالی سیاسی یمن تقدیم خواهد کرد.

«حسن ایرلو» از دیپلمات‌های باسابقه وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران است . وی مسئول میز یمن در وزارت امور خارجه ایران پس از آغاز جنگ در سال ۲۰۱۵ در یمن بود.

هماهنگ کننده کمک‌های انساندوستانه ایران به یمن پس از آغاز جنگ (اعزام هواپیماهای کمک رسانی و کشتی نجات و پس از آن کمک رسانی با هماهنگی سازمان ملل) و معاون دستیار ویژه وزیر خارجه در امور یمن طی سال‌های (۱۳۹۹-۱۳۹۴) و سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران از  دیگر فعالیت‌ها و سوابق ایرلو است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها