تاریخ : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ 10 ذو القعدة 1442 Saturday, 19 June , 2021

سفیر ایران در بلاروس: با قدرت به مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهیم

  • 15 آبان 1399 - 21:47


سفیر جمهوری اسلامی در بلاروس با اشاره به اقدام بزدلانه آمریکا در ترور سردار شهید سلیمانی، «تروریسم دولتی» آمریکا را محکوم به شکست خواند و گفت که ایران با قدرت به سیاست مبارزه با تروریسم در منطقه و جهان ادامه خواهد داد.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سعید یاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس در مصاحبه اختصاصی با بخش خبری ساعت ۲۱ کانال یک تلویزیون ملی این کشور عنوان کرد که تهران و مینسک شرکای نزدیکی هستند.

یاری در این مصاحبه ضمن تبیین مواضع اصولی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و ارائه تصویر واقعی از تاریخ، تمدن، فرهنگ و زیبایی های ایران برای افکار عمومی بلاروس، به همکاری های نزدیک بین ایران و بلاروس در سازمان ها و نهادهای بین المللی و همچنین وجود دیدگاه های مشترک و همسو بین دو کشور نسبت به مسائل جهانی اشاره و بر توسعه همکاری های اقتصادی و استفاده از ظرفیت های ” اتحادیه اقتصادی اوراسیا” در جهت افزایش مبادلات تجاری دو کشور تاکید کرد.

 سفیر ایران با یادآوری سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها، ابراز امیدواری کرد که به زودی آرامش کامل در بلاروس حاکم شود.

در ادامه این مصاحبه، یاری با اشاره بر «تروریسم اقتصادی» آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: تحریم های آمریکا علیه ایران در شرایط شیوع پاندمی کووید- ۱۹ ،  مصداق بارز «جنایت علیه بشریت» است. 

 یاری با اشاره به اقدام بزدلانه آمریکا در ترور سردار شهید سلیمانی، سیاست «تروریسم دولتی» آمریکا را محکوم به شکست خواند و تاکید کرد که ایران با قدرت به سیاست مبارزه با تروریسم در منطقه و جهان ادامه خواهد داد.

  در پایان، سفیر جمهوری اسلامی ایران از طرف دولت و ملت ایران، برای دولت و ملت دوست بلاروس آرزوی سلامتی و پیشرفت کرد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها