تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

سفیر باکو در آمریکا: حضور شبه نظامیان سوری در جنگ قره باغ پروپاگانداست

  • 12 آبان 1399 - 3:40


سفیر جمهوری آذربایجان در آمریکا گزارشها درباره حضور شبه نظامیان سوری در جنگ قره باغ را پروپاگاندای مدل شوروی‌ خواند.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سفیر جمهوری آذربایجان در واشنگتن گزارشها درباره اعزام شبه نظامیان سوری توسط ترکیه برای کمک به جنگ با ارمنستان را رد کرد و آن را تبلیغات مدل روسی علیه جمهوری آذربایجان خواند.

«الین سلیمانوف» در مصاحبه با روزنامه واشنگتن تایمز افزود: من در مسکو هم به مدرسه رفتم و پروپاگاندا را خیلی خوب می‌فهمم.
وی تاکید کرد که این نوع پروپاگاندا ریشه در پروپاگاندای دوران شوروی دارد. 
سلیمانوف اضافه کرد، آنچه اینجا می‌بینیم یک تلاش رسانه‌ای بسیار قوی برای خلق روایتی از سوی ارمنستان است تا بهانه‌ برای دعوت روسیه برای انجام عملیات ضد تروریسم علیه جمهوری آذربایجان فراهم شود.
سفیر ارمنستان در مسکو حدود یک ماه پیش از استقرار 4 هزار شبه نظامی سوریه در جمهوری آذربایجان خبر داده بود. 
اظهارات سفیر باکو در واشنگتن در حالی مطرح می‌شود که بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز اخیرا انتقال شبه نظامیان مورد حمایت ترکیه به منطقه قره باغ را تایید کرده بود.
بشار اسد با مقصر دانستن رجب طیب اردوغان در آغاز دوباره تنشها در قره باغ گفته بود، ترکیه از ترویست‌هایی که در سوریه و سایر کشورها هستند در درگیری میان ارمنستان و آذربایجان در قره باغ استفاده می‌کند.

جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان بیش از یک ماه است که در منطقه قره‌باغ کوهستانی وارد یک درگیری نظامی شده‌اند و طی این مدت سه بار بر سر توقف درگیری‌ها و آتش‌بس انسانی توافق کردند که دو بار در مسکو بود و بار سوم در واشنگتن و با وساطت طرف آمریکایی حاصل شد، اما هر بار این توافق نقض و درگیری از سر گرفته شده است.

رئیس‌جمهور آذربایجان  روز یکشنبه در مصاحبه با یک شبکه آلمانی ضمن تاکید بر ادامه آزادسازی اراضی اشغالی در منطقه قره باغ کوهستانی، از انفعال جامعه بین‌المللی و روی کاغذ ماندن قطعنامه‌های سازمان ملل شدیدا انتقاد کرده بود.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها