سفیر چین در ریاض: بر رحمة للعالمین درود فرستید

  • ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲


سفیر چین در ریاض در توئیتی به مناسبت نزدیک شدن میلاد پیامبر اکرم (ص) در توئیتی به زبان عربی نوشت: «درود فرستید بر آن که به عنوان رحمة للعالمین مبعوث شد».


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، همزمان با حمایت رئیس جمهور فرانسه از بی‌حرمتی‌ها به اسلام و پیامبر اسلام در این کشور و برانگیخته شدن خشم جوامع اسلامی، «چنگ وکینگ» سفر چین در عربستان سعودی در آستانه میلاد پیامبر عظیم‌الشأ‌ن اسلام (ص) در توئیتی به زبان عربی، خواستار درود فرستادن بر پیام اسلام (ص) شد.

به گزارش وبسایت عراقی «نون»، سفیر چین در این خصوص نوشت: «فردا مصادف با میلاد پیامبر اکرم است. در این روز پیام صلح، مدارا و میانه‌روی را که پیامبر اکرم (ص) گسترانید؛ به خاطر می‌آوریم. همان پیامی که تا به امروز آثار آن جاودانه باقی مانده است. درود فرستید بر آن که به عنوان رحمةً للعالمین مبعوث شد».

پیام تبریک سفیر چین در حالی است که کاریکاتورهای اهانت‌آمیز نشریه‌های فرانسوی به پیامبر اسلام (صلوات الله علیه) و حمایت «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور این کشور از این اقدام به بهانه آزادی بیان آتش‌ خشم مسلمانان جهان را شعله‌ور کرده است.

از نظر اهل‌سنت تاریخ دوازدهم ربیع‌الاول و از نظر شیعیان هفدم این ماه، سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) است. حدفاصل این دو تاریخ به ابتکار جمهوری اسلامی ایران، هفته وحدت مسلمانان نامیده شده است.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0