تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

سندرز: به رئیس‌جمهوری نیاز داریم که در برابر کرونا به علم گوش دهد

  • 10 آبان 1399 - 20:55

سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا با انتقاد شدید از ترامپ تصریح کرد: به رئیس‌جمهوری نیاز داریم که در برابر کرونا به علم گوش دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا امروز شنبه در پیامی توئیتری باز هم نحوه مدیریت ویروس کرونا در این کشور توسط ترامپ را آماج انتقاد خود قرار داد.

سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا در این خصوص نوشت: ما باید جو بایدن را انتخاب کنیم؛ زیرا نیازمند رئیس جمهوری هستیم که بر خلاف ترامپ، در راستای مقابله با این همه‌گیری به علم گوش می‌دهد.

وی پیشتر نیز در پیامی در این خصوص تأکید کرده بود: خیر، آقای رئیس جمهور ما کووید -۱۹ را دور نمی زنیم. همین دیروز، ما یک رکورد جدید ثبت کردیم. اگر شما به دانشمندان گوش داده و توصیه‌های آنها را می‌پذیرفتید، تعدادزیادی آمریکائی که بر اثر این ویروس جان خود را از دست دادند، امروز زنده بودند. ترامپ باید (در انتخابات) شکست بخورد.

این در حالیست که وبگاه وُرلد میترز که آمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در جهان را اعلام می‌کند، ساعاتی پیش درباره آمریکا نوشت که شمار قربانیان ویروس کرونا (کووید ۱۹) در آمریکا با افزایش قابل توجهی در شبانه روز گذشته از ۲۳۵ هزار نفر هم گذشت.

وبگاه وُرلد میترز در این خصوص اعلام کرد: آخرین شمار مبتلایان به این ویروس ۹ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۱۲۲ نفر و تعداد قربانیان نیز به ۲۳۵ هزار و ۲۰۴ تَن افزایش یافته است.

بر اساس اعلام این وبگاه، آمریکا با این آمار در صدر فهرست کشورهای دارای بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان قرار دارد.

گفتنی است، خبرگزاری رویترز پیشتر اعلام کرد که افزایش بی‌سابقه موارد ابتلا به کرونا در آمریکا، ظرفیت بیمارستان‌ها را به مرز انفجار رسانده و تنها در روز جمعه، آمار روزانه ابتلا رکورد جدید بیش از ۱۰۰ هزار مورد را ثبت کرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها