سهم موتورسواران در تصادفات فوتی ۱۳ درصد افزایش داشته است

  • 29 مهر 1399 - 16:21

رئیس پلیس پایتخت گفت: متأسفانه در شش ماهه اول امسال سهم موتورسیکلت سواران به ۴۷ درصد رسیده است یعنی ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت ظهر امروز در برنامه تجلیل از نمونه‌های ترافیکی پایتخت اظهار کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی ویترین نیروی انتظامی است. ما در مجموعه پلیس از راهور به این عنوان یاد می‌کنیم. اگر بتوانیم نظم شهری را مدیریت کنیم می‌توانیم با تمام ناهنجاری‌ها مقابله کنیم.

وی افزود: سالانه بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ کشته در تصادفات شهری در پایتخت داریم که متأسفانه ۴۷ درصد از سهم تصادفات به موتورسیکلت سواران بر می‌گردد.

وی گفت: سال قبل نقش موتورسیکلت سوارها در تصادفات منجر به فوت در پایتخت ۳۴ درصد بوده است. اما متأسفانه در شش ماهه اول امسال سهم موتورسیکلت سواران به ۴۷ درصد رسیده است یعنی ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

کد اعمال قانون برای عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اختیار پلیس قرار گرفته است اما ما علاقه‌ای به استفاده از این کد نداریم و به تمامی مردم توصیه می‌کنیم که برای حفظ سلامت خودشان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی در پایان گفت: ناجا مقتدرانه و با تمام قدرت پای کار مدافعان سلامت و مردم ایستاده است. متأسفانه دو نفر از همکاران ما به دلیل کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0