تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

سهم ۵درصدی امتحانات پایان‌ترم در ارزشیابی دانشجویان

  • 26 خرداد 1400 - 3:30

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با تأکید بر اینکه آزمون های پایان ترم دانشجویان این دانشگاه مجازی است، گفت: تلاش می کنیم سهم نمره پایان ترم دانشجویان کمتر از ۵ باشد.

دکتر محمد کافی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به برنامه دانشگاه فردوسی در خصوص برگزاری امتحانات پایان ترم جاری دانشجویان اشاره کرد و اظهار کرد: ما نیز همانند سایر دانشگاه های کشور از استادان و مدرسان خود درخواست کردیم ارزشیابی های بین ترم و حین تدریس از دانشجویان داشته باشند و تمام تلاش اساتید این باشد که اگر کل نمره دانشجویان ۲۰ است حداکثر ۵ نمره را برای پایان ترم دانشجویان در نظر بگیرند.

وی در ادامه تصریح کرد: کاهش بار نمره دانشجویان در امتحانات پایان ترم موجب خواهد شد دلهره امتحان برای دانشجویان کاهش یابد. ضمن اینکه ما در دانشگاه فردوسی تمامی تمهیدات را به کار می گیریم تا برنامه آموزشی دانشجویان کاملا مطابق با تقویم آموزشی پیش برود و امتحانات با رعایت پروتکل بهداشتی تعریف شده برگزار شود.

رئیس دانشگاه فردوسی خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که روز بعد از انتخابات امتحانی در دانشگاه برگزار نکنیم تا دانشجویانی که در پای صندوق ها و فرآیند رای گیری فعال هستند، متضرر نشوند.  

دکتر کافی تأکید کرد: یکی از نگرانی های دانشجویان در برگزاری امتحانات پایان ترم قطعی برق است که در این زمینه طی هماهنگی هایی که با مسئولان توزیع برق استان خراسان انجام داده‌ایم بنا است در بازه زمانی امتحانات دانشجویان قطعی برق نداشته باشیم. البته در صورت قطعی برق نیز تمهیدات لازم را اندیشیده ایم که به شکلی از دانشجویان آزمون مجدد گرفته شود.

وی با بیان اینکه امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه فردوسی “مجازی” است، اظهار کرد: دروس عملی دانشجویان در نیمسال جاری در مقطعی که شرایط از نظر شیوع کرونا آبی بود توانستیم برخی از دروس را آموزش دهیم و منتظر هستیم در صورت مطلوب تر شدن شرایط از نظر شیوع این ویروس، مابقی آموزش های عملی ارائه شود.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد تأکید کرد: در حال حاضر استان ما از نظر شیوع کرونا در وضعیت نارنجی قرار دارد و اگر به سمت زرد و آبی حرکت کنیم مابقی دروس عملی را نیز ارائه خواهیم کرد.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها