تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

سوءقصد به جان رئیس‌جمهور منتخب بولیوی

  • 16 آبان 1399 - 8:52


بنابر اعلام سخنگوی حزب جنبش برای سوسیالیسم، «لوئیس آرسه» رئیس‌جمهور منتخب بولیوی هنگام حضور در جلسه‌ای در لاپاز، با دینامیت مورد حمله قرار گرفت اما آسیبی به کسی وارد نشد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «لوئیس آرسه» رئیس‌جمهور منتخب بولیوی هنگام حضور در جلسه‌ای در لاپاز، با دینامیت مورد حمله قرار گرفت. هیچ مجروحی در جریان این حادثه گزارش نشده است.

به گفته سباستین میشل، سخنگوی حزب جنبش برای سوسیالیسم این اتفاق پنجنبه شب به وقت محلی رخ داد. مقامات دولت خودخوانده سابق که بعد از کودتا در این کشور روی کار آمدند، اظهارنظری در خصوص این حمله نکرده‌اند.

میشل در یک نطق تلویزیونی گفت: ما هیچ اظهارنظری درباره این موضوع از سوی «آرتورو موریلو» وزیر کشور ندیده‌ایم. احساس می‌کنیم که محافظتی از ما وجود ندارد. هیچ کس تضمین‌های امنیتی مورد نیاز اقتدار ما را تامین نمی‌کند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «تله‌سور» این اتفاق در روز رخ داد که برخی گروه‌های راست افراطی در بولیوی در رد نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور که 18 اکتبر برگزار شد، در سانت کروز دست به اعتصاب زدند.

در روزهلای گذشته نیز موارد دیگری از خشونت وخصومت علیه سازمان‌های اجتماعی و اتحادیه‌ای که حامی حزب حاکم جنبش برای سوسیالیسم هستند، ثبت شده بود.

لوئیس آلبرتو آرسه کاتاکورا با ۵۵ درصد آرا در رقابت‌های انتخاباتی اخیر بولیوی پیروز شد.

وی به عنوان نامزد حزب جنبش سوسیالیسم در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد. «اوو مورالس» رئیس جمهور سابق بولیوی که در پس ناآرامی‌های سال ۲۰۱۹ تبعید شد ریاست این حزب را در دست دارد.

انتظار می‌رود که انتخابات انجام شده بحران سیاسی در این کشور را حل کند. این بحران در پی کناره‌گیری مورالس در ماه نوامبر سال گذشته به دلیل انتخابات این کشور و شروع ناآرامی‌ها آغاز شد. پس از کناره‌گیری مورالس، اکثر مقامات ارشد بولیوی نیز از سمت خود کناره‌گیری کردند. پس از آن درگیری میان طرفداران و مخالفان مورالس در بولیوی آغاز شد و این درگیری‌ها گاهی اوقات به خشونت تبدیل می‌شد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها