تاریخ : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ 6 ذو القعدة 1442 Tuesday, 15 June , 2021

«سوء استفاده آشکار رئیس جمهور از قدرت»

  • 16 آبان 1399 - 13:10

سازمان همکاری و امنیت اروپا نسبت به اتهام هایی که دونالد ترامپ علیه روند شمارش آرا در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده مطرح کرد، هشدار داد و وی را به سوئ آستفاده از قدرت متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل ز یورو نیوز، سازمان همکاری و امنیت اروپا نسبت به اتهام‌هایی که دونالد ترامپ علیه روند شمارش آرا در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده مطرح کرد، هشدار داد.

ناظران این سازمان، رئیس جمهوری آمریکا را متهم کردند که «حق ندارد با سو استفاده از قدرت خواستار توقف شمارش آرا در برخی از ایالات آمریکا بشود.»

دونالد ترامپ در صفحه توئیتر و همچنین در مقابل دوربین تلویزیون‌ها در شبانه روز اخیر تاکید کرده است که «دموکرات ها رای‌های او را دزدیده‌اند.»

ترامپ در آخرین توییت خود در روز پنج شنبه بار دیگر خواست تا شمارش آرا متوقف شود. رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید هر رأیی که پس از روز انتخابات وارد روند شمارش شده است، نباید خوانده شود.

میکایل گرک، مدیر هماهنگی سازمان همکاری و امنیت اروپا که نماینده پارلمان هم هست روز پنج شنبه به خبرنگار اشتوتگارت زیتونگ گفت: «اتهاماتی که دونالد ترامپ علیه مسئولان برگزاری انتخابات در ایالات مختلف مطرح کرده است به زیرسوال بردن دموکراسی است. دونالد ترامپ به‌وضوح دارد از قدرت خود در مقام رئیس جمهوری سو استفاده می‌کند.»

به گفته این نماینده آلمانی «تمام اتهامات دونالد ترامپ بی اساس است.»

به گفته این سیاستمدار آلمانی روند شمارش آرا در انتخابات آمریکا «هرچند پیچیده اما کاملاً صحیح و دموکراتیک در حال برگزاری است. به گفته گرک هیچ نشانه‌ای تقلب سازماندهی شده در انتخابات وجود ندارد.»

مقام‌های امنیتی در ایالات متحده نگران هستند که در صورت اصرار دونالد ترامپ بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری، حتی پس از اعلام رسمی پیروز انتخابات، هواداران میلیونی وی شورش کنند و اعتراض خود را به خیابان بکشانند.

۵۷ کشور عضو سازمان همکاری و امنیت اروپا هستند. از این جمله می‌توان به روسیه، ایالات متحده، ترکیه و تمام کشورهای اروپایی اشاره کرد. این سازمان یکی از نادر نهادهایی است که اعضای آن‌را هم کشورهای غربی و هم روسیه و ترکیه تشکیل می‌دهند. یکی از مهم‌ترین چالش‌های این سازمان در سال‌های اخیر پایان دادن به بحران و جنگ در شرق اوکراین بوده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها