تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

سیاست مدار اخلاقى

  • 15 آبان 1399 - 22:53


هفت سال از درگذشت مجاهد نستوه، مبارز خستگى ناپذیر و خادم مردم گذشت. ١٤ آبان ١٣٩٢حبیب الله عسگراولادى در سن ٨١ سالگى درگذشت.


به گزارش خبرگزاری فارس، عسگراولادى و شهید حاج مهدى عراقى دو همرزم و همسنگر در سالیان طولانى دوران ستم شاهى بودند که هر دو مورد اعتماد عمیق امام خمینى رهبر کبیر انقلاب بودند.
باسابقه ترین تشکل و حزب سیاسى کشور، حزب موتلفه اسلامى را با بیش از نیم قرن فعالیت تاسیس کردند.
عسگراولادى با پیروزى انقلاب تمام عمرخویش را وقف خدمت به محرومان در کمیته امداد امام و حضور و تلاش در عرصه هاى مختلف از نمایندگى مجلس شوراى اسلامى تا وزرات و… کرد.
این چریک پیر در عرصه کنشگرى سیاسى و رقابت هاى انتخاباتى همواره “نماد اخلاق” و ادب بود. مدارا و گفتگو با رقیبان را بجاى تخریب و نفى آنان سرلوحه خود قرار داده بود.
حفظ حرمت و حریم اخلاق در میان نیروهاى سیاسى همفکر، انتقال آموزه هاى مبارزاتى و تاریخى به نسل جوان، تلاش براى فراگیرى جبهه نیروهاى انقلاب، مراقبت دائمى بر حاکم بودن دین و اخلاق در نشست ها و آمد و شدها از جمله صفات بارز و برجسته این مبارز بزرگ بود.
او عامل وصل دیگران با جبهه انقلاب و مورد اعتماد عمیق امام و رهبرى، مراجع، روحانیت و نخبگان بود.
در دنیاى سیاست که اخلاق، مردانگى، انصاف، صداقت، آزاده گى و غیرت نادر و کیمیا بوده و هست.”حبیب الله عسگراولادى”نماد اخلاق و مردانگى بود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها