فرهنگ

شاعر ایرانی مهمان رونمایی کتاب 4 شاعر تاجیکستان شد


سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه، امروز شاهد مراسم رونمایی از چهار عنوان کتاب شعر شاعران برجسته تاجیکستان بود.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، در راستای توسعه همکاری‌های فرهنگی و ادبی بین دو کشور همزبان و هم فرهنگ ایران و تاجیکستان همزمان با روزپاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت روز حکیم ابوالقاسم فردوسی طی مراسمی که امروز در سالن سعدی سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه برگزار شد از چهار عنوان کتاب شعر شاعران برجسته تاجیکستانی عسگر حکیم، نظام قاسم، فرزانه خجندی و رستم عجمی رونمایی شد.

در این آیین که همزمان با بزرگداشت روز فردوسی و با حضور محمدتقی صابری، سفیر جمهوری اسلامی ایران، نظام قاسم، رئیس اتحادیه نویسندگان تاجیکستان، علیرضا بیگدلی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان و جمع زیادی از شاعران، ادیبان و فرهیختگان تاجیکستان از جمله پروفسور میرزا ملااحمد، عسگر حکیم، بانو گلرخسار، رستم وهاب‌نیا، دارا نجات، آرتیق قادر و بوری کریم برگزار شد. سفیر کشورمان با تقدیر از حضور گسترده حاضران در این مراسم که همزمان با همایش علمی و ادبی روز بزرگداشت فردوسی با عنوان «شکوه سخن پارسی» همراه بود از اهتمام علیرضا قزوه مدیرعامل موسسه شاعران پارسی‌زبان در انتشار کتاب شاعران برجسته تاجیک قدردانی کرد.

در این مراسم علیرضا قزوه هدف از این اقدام را تکریم شاعران و ادیبان معاصر دو کشور ایران و تاجیکستان اعلام و اظهار امیدواری کرد تا پایان سال ۶ عنوان دیگر از مجموعه اشعار شاعران تاجیک منتشر شود.

انتهای پیام/


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا