جامعه

شایعه‌پراکنی و اختلاف‌افکنی از مهم‌ترین آفات فضای مجازی است

قم- یکی از مراجع تقلید شایعه پراکنی و اختلاف افکنی را یکی از مهمترین آسیب های فضای مجازی برشمرد و گفت: با ریشه یابی جرایم و مفاسد می‌توان بسیاری از معضلات اجتماعی را پیشگیری کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار فرمانده نیروی انتظامی کشور شایعه پراکنی و اختلاف افکنی را یکی از مهمترین آسیب‌های فضای مجازی برشمرد و افزود: بارها علیه بنده مطالب دروغی منتشر شده اما خوشبختانه مردم هوشمندانه و آگاهانه به این شایعات توجهی نکردند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه ممکن است عده‌ای به دلیل تخلفاتی که داشته‌اند علیه نیروی انتظامی سم پاشی کنند، افزود: اقدامات این افراد، بی اثر است و نباید به آن توجه کرد.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه نیروی انتظامی امروز محبوب مردم است چراکه بیش از همه با مردم ارتباط دارد و در جامعه خدمات ارائه می‌دهد گفت: نیروی انتظامی پیشگیری را اصلی راهبردی در فعالیت‌های خود قرار دهد چراکه با ریشه یابی جرایم و مفاسد می‌توان بسیاری از معضلات اجتماعی را پیشگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه قم با وجود بزرگترین حوزه علمیه شیعه جهان از اهمیت و جایگاه علمی ممتازی در دنیا برخوردار است تصریح کرد: این شهر باید پاک‌تر از سایر شهرها باشد و وجود برخی مظاهر فساد و آلودگی‌ها زیبنده این شهر نیست.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا