تاریخ : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 5 شوال 1442 Sunday, 16 May , 2021

شبکه‌ توزیع برق سراسر کشور بازسازی می‌شود

  • 21 آبان 1399 - 13:34

معاون هماهنگی توزیع توانیر از بازسازی شبکه‌های توزیع برق کشور به‌صورت سراسری و در قالب یک مانور عملیاتی دو روزه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، غلامعلی رخشانی مهر، در خصوص مانور سراسری تعمیرات شبکه‌های فرسوده توزیع برق که در روزهای ۲۹ و ۳۰ آبان ماه برگزار می‌شود، گفت: از این پس، پنجشنبه و جمعه آخر هر ماه نسبت به برگزاری مانور بازسازی شبکه‌های توزیع برق در سراسر کشور اقدام می‌شود. این مانور با رویکرد تحول دیجیتال در نظام نگهداشت و تعمیرات و با محوریت مدیریت دارایی‌های فیزیکی برای اولین بار در سطح کشور اجرا می‌شود.

معاون هماهنگی توزیع توانیر با بیان این که در این مانور عملیاتی ۲ روزه، بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ هزار کیلومتر شبکه توزیع برق و ۱۷ هزار و ۲۹۹ کانون خطر (نقاطی که ممکن است برای مردم خطرآفرین باشد) در سراسر کشور اصلاح و بازسازی خواهد شد، ادامه داد: در این مانور سراسری تعمیرات شبکه‌های فرسوده توزیع برق، بیش از ۳ هزار ۹۰۰ نیروی تخصصی در قالب یک‌هزار و ۳۲۷ اکیپ عملیاتی حضور دارند.

رخشانی مهر با اشاره به اهداف و نتایج مورد انتظار این مانور، اظهار کرد: تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، بهبود و ارتقای شاخص‌های عملکردی طرح سیما، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه، کاهش تعداد و زمان خاموشی، کاهش انرژی تأمین نشده، کاهش تلفات شبکه و متعادل شدن بار شبکه، بهبود رضایت مشترکان و همچنین ارتقای آمادگی اکیپ‌های عملیاتی در مواجهه با بحران‌های احتمالی بخشی از اهداف است.

به گفته این مقام مسئول هم افزایی و تقویت گروه‌های درون و برون سازمانی، شناسایی نقاط قابل بهبود، استاندارد سازی شبکه و رفع مشکلات فیدرهای پر عارضه، رفع کانون خطر و ایمن‌سازی شبکه، استاندارد سازی آرایش شبکه‌های توزیع، اصلاح جانمایی تجهیزات شبکه و اصلاح سیستم ارتینگ شبکه از اهداف اصلی این برنامه سراسری به‌شمار می‌رود.

معاون هماهنگی توزیع توانیر، همچنین تبدیل شبکه‌های سیم مسی به کابل خود نگهدار، رفع اتصالات سست، بهسازی وضعیت درب پست‌ها، تابلوها، شالترها و دریچه پایه‌های فلزی را از جمله محورهای این مانور سراسری عنوان و خاطرنشان کرد: ترمیم و بازسازی ارتینگ شبکه، اصلاح و نوسازی جعبه انشعاب و کابل سرویس انشعاب، بهسازی روشنایی معابر و رفع خاموشی و متعادل سازی بار ترانسفورماتورهای توزیع از دیگر محورهای این مانور است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها