تاریخ : سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021

شرایط بحرانی کرونا در خراسان جنوبی/شناسایی ۲۸۲ مبتلای جدید

  • 15 آبان 1399 - 16:36

بیرجند_ معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از شناسایی ۲۸۲ مبتلای جدید کرونا در استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبرداد و گفت: در شرایط بحرانی کرونا قرار گرفته ایم.

کامبیز مهدی زاده کرونا-در-خراسان-جنوبی-شناسایی-۲۸۲-مبتلای-جدید”>در گفتگو با مهر اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۳۷۵ آزمایش کرونا در استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه پاسخ ۲۸۲ آزمایش مثبت اعلام شده است، گفت: از ۲۸۲ مبتلای جدید به کرونا، ۵۴ نفر در بیمارستان‌ها بستری و ۲۲۸ نفر نیز نمونه‌گیری سرپایی بوده‌اند.

وی ادامه داد: هم اکنون وضعیت شیوع کرونا در خراسان جنوبی بحرانی است.

وی به آخرین نقشه وضعیت کرونا (سفید، زرد، نارنجی و قرمز) در شهرستان‌های استان اشاره کرد و افزود: بیرجند، فردوس، قاین، نهبندان، طبس و سرایان در وضعیت بحرانی قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه سربیشه، بشرویه، درمیان و زیرکوه در وضعیت قرمز و خیلی پرخطر هستند، تصریح کرد: شهرستان خوسف در وضعیت نارنجی قرار دارد.

به گفته وی هیچ نقطه کم خطر و سفیدی در استان خراسان جنوبی وجود ندارد.

مهدی زاده بیان داشت: احتمال تغییر روزانه این نقشه با توجه به میزان بیماران با نشانه‌های حاد تنفسی در شهرستان‌ها ممکن است.

وی با بیان اینکه شمار فوتی‌ها در اثر بیماری کرونا به ۳۳۹ مورد در خراسان جنوبی رسیده است، بیان داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ مورد فوتی کرونا داشته ایم که رکورد فوتی‌های استان شکسته شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، با بیان اینکه هم اکنون ۴۸۵ بیمار با علائم بیماری حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از این تعداد ۳۰۸ نفر مبتلای قطعی بیماری کرونا هستند.

به گفته وی ۴۹ نفر از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال عمومی ۱۶ نفر از بیماران وخیم است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها