شرکت خدمات مالی شهر در تملک شهرداری نیست

  • 29 مهر 1399 - 13:56


عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شرکت خدمات مالی شهر در تملک شهرداری نیست، گفت: همچنین شرکت‌های هادیان شهر و خودروسرویس هر چند قبلا متعلق به شهرداری بوده ولی اکنون به سازمان بازنشستگی منتقل شده است.


به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، سیدحسن رسولی عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره فعالیت شرکت خدمات مالی شهر، اظهار داشت: این شرکت در تملک شهرداری تهران نیست البته هیأت مدیره و مجمع سازمان بازنشستگی نمی‌تواند به شرکت خدمات مالی شهر ورود کند. چرا که بر اساس اشتباه‌های قبلی نام این شرکت در لیست شرکت‌های نسل اول آمده که اکثریت سهام آن در اختیار شهرداری تهران است.

وی افزود: در حال حاضر 100 درصد سهام این شرکت متعلق به سازمان بازنشستگی است بنابر این از اعضای شورای شهر درخواست دارم که در جریان رسیدگی به مصوبه اصلاحی و تنقیحی مرتبط با ساماندهی وضعیت سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری تهران اقدامات لازم را انجام دهند تا اصلاحات مورد نیاز صورت گیرد.

عضو شورای شهر تهران گفت: ‌شرکت خودروسرویس و هادیان شهر در ابتدا متعلق به شهرداری تهران بوده و به سازمان بازنشستگی منتقل شده است.

رسولی گفت: سهام غالب شرکت خدمات شهر از آنجایی که مرتبط به شهرداری نیست بر اساس قانون تجارت درباره حقوق سهامدار اکثریت آنها نمی‌توانیم تصمیم بگیریم. جلسات مختلفی با سازمان بازنشستگی داشته‌ایم و سازمان بازنشستگی بعد از اصلاح مصوبه در شورای شهر می‌تواند اقدامات لازم را انجام دهد.

انتهای پیام/

 

 


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0