تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

«شمارش معکوس برای وقوع یک فاجعه» در یمن

  • 22 آبان 1399 - 6:25

مقامات بلندپایه سازمان ملل بار دیگر هشدار دادند که میلیونها مرد، زن و کودک در کشور جنگ زده یمن در معرض خطر یک قحطی بزرگ قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «دیوید بیسلی» رئیس بخش غذا در سازمان ملل متحد به شورای امنیت این نهاد بین المللی گفت: «ما هم اکنون در حال شمارشی معکوس برای بروز یک فاجعه هستیم. ما قبلاً هم این شرایط را شاهد بودیم.. ما زنگ هشدار را به صدا درآوردیم».

سازمان ملل متحد وضعیت کنونی یمن را بزرگترین بحران بشری در جهان می داند بطوری که در آن، ۸۰ درصد مردم نیازمند کمک فوری هستند.

بیسلی خطاب به ۱۵ عضو شورای امنیت گفت: «با نگاهی دوراندیشانه تر، شکی ندارم که یمن ظرف چند ماه آینده به یک دوره خشکسالی ویران گر کشیده خواهد شد».

گفتنی است که ائتلاف نظامی تحت سرکردگی عربستان از سال ۲۰۱۵ و به بهانه حمایت از دولت مستعفی یمن به خاک این کشور تجاوز کرد.

از آن زمان تاکنون مقامات سازمان ملل مدعی تلاش برای احیای گفتگوهای صلح جهت پایان دادن به این جنگ خانمانسوز در این کشور جنگ زده هستند؛ کشوری که با مشکلات عدیده ای همچون قحطی و گرسنگی، مشکلات عمیق اقتصادی و این روزها نیز شیوع کرونا دست و پنجه نرم می کند.

در اواخر سال ۲۰۱۷، «مارک لوکوک» رئیس بخش کمکهای سازمان ملل متحد هشدار داد که یمن با «بزرگترین قحطی جهان ظرف دهه های اخیر روبروست که میلیونها قربانی می گیرد».

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها