تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

شمار جهانی مبتلایان به کرونا از ۴۹ میلیون نفر عبور کرد

  • 16 آبان 1399 - 9:59


برآوردهای آماری از سراسر جهان نشان می‌دهد در حالی که تعداد کل افراد مبتلا به ویروس کرونا از چهل‌ونه میلیون نفر عبور کرده، شمار بهبود یافتگان از این بیماری نیز به ۳۵ میلیون نفر نزدیک شده است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،  برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در کشورهای مختلف، به ویروس «کووید۱۹» مبتلا شده‌اند صبح امروز (جمعه) از ۴۹ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۴۹,۰۳۵,۱۴۴ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۱,۲۳۹,۶۶۵ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما ۳۴,۹۸۴,۵۲۱ نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با حدود نه میلیون و نهصد هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد. این کشور با حدود ۲۴۱ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است. 

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که آمریکا ۲۰،۲۵ درصد از کل مبتلایان به این بیماری را در خود جای داده است. بعد از آن، هند با حدود ۱۷،۱۷ درصد از کل مبتلایان جهان یعنی تقریبا هشت میلیون و چهارصد هزار نفر در رتبه دوم قرار دارد. بعد از آنها برزیل با پنج میلیون و ششصد هزار مبتلا یعنی ۱۱،۴۶ درصد کل بیماران، قرار دارد.

 

 

در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود یازده میلیون و هشتصد هزار مبتلا و نزدیک به ۳۶۰ هزار فوتی، و قاره اروپا تقریبا یازده میلیون و نهصد و سیصد هزار مورد ابتلا و ۲۸۳ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.

پیش از این، «تدروس آدانوم»،  مدیرکل سازمان جهانی بهداشت چندی پیش در جلسه‌ای درباره این بیماری در یکی از دفاتر سازمان ملل در ژنو گفته بود نیم‌کره شمالی زمان در برهه‌ای حساس از لحاظ مبارزه با بیماری همه‌گیر جهانی کووید۱۹ قرار دارد و کشورهای زیادی شاهد رشد تصاعدی بیماران هستند.

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، ویروس کرونا از زمانی که ۱۴ میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه‌های سه یا چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد تا امروز شمار ابتلای جهانی از ۴۹ میلیون نفر عبور کند.

 

 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها