شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۵۰۰ هزارنفر می گذرد

  • 03 آبان 1399 - 2:24

برآوردهای انجام شده نشان می دهند که شمار قربانیان بیماری کووید -۱۹ در ایالات متحده تا پایان ماه فوریه ۲۰۲۱ به بیش از ۵۰۰ هزار نفر افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، برآوردهای گروهی از پژوهشگران دانشگاه واشنگتن که بر اساس مدل سازی ریاضی انجام شده، نشان می‌دهد که تا پایان فوریه ۲۰۲۱ بیش از نیم میلیون نفر در ایالات متحده بر اثر ابتلاء به بیماری کووید -۱۹ جان خود را از دست می‌دهند.

اما نتیجه جالب دیگری که از این مدل سازی ها بدست آمد، نشان می‌دهد که در صورت الزامی شدن ماسک، شمار قربانیان حدود ۱۳۰،۰۰۰ نفر کمتر خواهد بود.

پژوهشگران دانشگاه واشنگتن در بررسی‌های خود دریافتند که با توجه به گزینه‌های مؤثر معدود برای درمان کووید -۱۹ و نبودِ واکسن برای این بیماری، ایالات متحده «در فصل زمستان با تداوم چالش بیماری کووید -۱۹ علیه سلامت و بهداشت عمومی» روبروست.

در همین ارتباط، «کریس موری» سرپرست این گروه پژوهشی گفت که «ما در حال وارد شدن به موج شدید بیماری در فصول پاییز / زمستان هستیم».

وی در ادامه گفت: «پیش بینی‌ها و همچنین نرخ کنونی و رو به رشد ابتلاء و مرگ و میر نشان می‌دهد این ایده که دوره بیماری کووید -۱۹ رو به پایان است، ایده بی پایه و اساسی است و ما به درستی آن باور نداریم».

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه ۲۲ اکتبر / یکم آبان ماه در مناظره انتخاباتی با رقیب دموکرات خود مدعی شد که دوره همه گیری این بیماری ویروسی رو به پایان است.

شایان ذکر است که این تیم تحقیقاتی بر روی تارنمای رسمی خود شمار قربانیان کووید -۱۹ در ایالات متحده را تا ابتدای فوریه سال آینده میلادی ۳۸۶،۰۰۰ نفر برآورد کردند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0