شمار مبتلایان به کرونا درغزه افزایش یافت/کمبود شدید تجهیزات پزشکی

  • 17 آذر 1399 - 13:54

شمار مبتلایان به کرونا در نوارغزه در سایه تداوم محاصره ظالمانه این منطقه توسط رژیم صهیونیستی بار دیگر افزایش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سما، شمار مبتلایان به کرونا در نوارغزه بار دیگر افزایش پیدا کرده است. این درحالی است که رژیم صهیونیستی همچنان به محاصره غزه ادامه می‌دهد و قصد ندارد آن را لغو کند.

بر اساس این گزارش، طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۷۱ فلسطینی دیگر نیز در نوارغزه به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۵ نفر هم در این منطقه بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان باختند. بدین ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در نوارغزه به بیش از ۲۵ هزار نفر رسیده است.

این درحالی است که اخیراً گروه‌های مقاومت فلسطین با صدور بیانیه‌ای در این زمینه، نسبت به پیامدهای وخیم ممانعت از ورود دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیازِ نوارغزه برای مقابله با کرونا به رژیم صهیونیستی به شدت هشدار دادند.

این گروه‌ها در بیانیه خود تأکید کردند که اگر جان فلسطینیان در نتیجه ممانعت رژیم صهیونیستی از ورود تجهیزات پزشکی به غزه به خطر بیفتد، تمامی گزینه‌ها برای مقابله با این رژیم مطرح خواهد بود.

گروه‌های مقاومت همچنین از تشکیلات خودگردان خواستند به مسئولیت‌های خود در قبال مردم غزه عمل کرده و داروها و تجهیزات پزشکی مورد نیاز را برای آنها ارسال کند. گروه‌های مقاومت فلسطین از نهادهای بین‌المللی نیز خواستند به وظایف و مسئولیت‌های خود در قبال مردم تحت محاصره غزه به ویژه در سایه شیوع گسترده ویروس کرونا در این منطقه عمل کنند.

پیشتر هم «فتحی ابوورده» مشاور وزیر بهداشت فلسطین اعلام کرده بود که اوضاع بهداشتی در نوارغزه فاجعه بار است. وی گفته بود: اکثر مناطق نوارغزه جز مناطق قرمز قرار گرفته و مجبور هستیم به مدت ۱۴ روز همه جا را تعطیل کنیم. تعداد مبتلایان و فوتی‌ها در بیمارستان‌های غزه در حال افزایش است. ویروس کرونا تمام اقشار جامعه فلسطین را درگیر کرده و منتظر یک فاجعه بزرگ در نوارغزه هستیم.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0